Výnimočné obrazy Maneta uvidia i návštevníci Kina Nostalgia

Tohtoročná londýnska výstava diel slávneho impresionistického maliara v Royal Academy of Arts mapuje celú kariéru Édouarda Maneta. Diváci si budú môcť už vo štvrtok 28.11. vychutnať tento jedinečný zážitok

blog

Diváci si budú môcť už vo štvrtok 28.11. vychutnať tento jedinečný zážitok a prežiť do detailu Manetove portréty, jeho životný príbeh i Paríž 19. storočia – na plátne v HD rozlíšení v bratislavskom Kine Nostalgia.

Ide o historicky prvú výstavu vo Veľkej Británii venovanú portrétom Édouarda Maneta a zahŕňajúcu celú jeho umeleckú kariéru. Vystavené obrazy pochádzajú zo zbierok z celého sveta, prevažne z verejných galérií a zo súkromných depozitárov. Viac ako 50 obrazov je zároveň doposiaľ najväčšou výstavou francúzskeho impresionistu, ktorá sa vo Veľkej Británii konala.

Výstava je rozdelená do siedmych častí. Predstavene diela sú naviac prierezom celej portrétovej tvorby francúzskeho impresionistu. Sú tu obrazy z doby maliarových začiatkov, ale i z posledných rokov jeho života. Výstavou sprevádza historik umenia Tim Marlow.

Podľa britských kritikov ide o galerijnú udalosť roku.

  • 28.11. 19:30 EXHIBITION: MANET – Portraying Life, Phil Grabsky, Británia, 2013, 92 min

vstupné – 5.90 € / 7.90 €