Výhodná lyžiarska dovolenka pre celú rodinu tak blízko Bratislavy – výborné destinácie vhodné na krátku dovolenku

Rodinná dovolenka v lyžiarskych strediskách Hinterstoder & Wurzeralm v regióne Pyhrn-Priel ako aj v strediskách Hochkar & Lackenhof am Ötscher v Dolnom Rakúsku. Každé z týchto štyroch lyžiarskych stredísk je ideálnou dovolenkovou destináciou pre rodiny s deťmi. Práve preto pripravujú tieto regióny ponuky špeciálne šité na mieru rodinám. Nájdete ich v dolnorakúskych strediskách s istotou snehu Lackenhof am Ötscher a Hochkar i v hornorakúskych TOP destináciách Hinterstoder a Wurzeralm.

blog

Z výhodných rodinných ponúk profitujú predovšetkým rodiny s deťmi. Deti do 10 rokov (ročník 2008) v sprievode jedného z rodičov s platným lyžiarskym lístkom tak majú kartu Snehuliak, Schneemankarte, iba za 3 eurá na deň (potrebný je dôkaz o rodinnej príslušnosti).

Spolu s turistickými zariadeniami v týchto regiónoch si dali tieto štyri strediská za cieľ, ponúkať cenovo výhodné lyžiarske dovolenky pre rodiny. Vďaka tejto iniciatíve sú v ponuke atraktívne paušálne balíky počas víkendov, troch alebo štyroch dní alebo celého týždňa mimo hlavnej sezóny za senzačné rodinné ceny. 

Novinka: Členská karta, MemberCard od Skisport.com

S novou členskou kartou môžu hostia zbierať body k dobru vo všetkých partnerských ubytovacích zariadeniach a u ostatných partnerov, môžu využívať prednostné ponuky či si  nabiť online lyžiarsky lístok, aby nestrácali čas čakaním na vlek.

Pri prenocovaní v regióne dostanú bonus do výške 8% na prenocovanie, v mnohých chatách pri celkovej cene konzumácie nad 10 euro dostanú pripísanú zľavu 3% alebo pri objednaní lyžiarskeho kurzu dostanú k dobru pripísané 4%. Zľavy si bude možné uplatniť u všetkých registrovaných partnerov. 

Viac informácií nájdete na www.hiwu.at/membercard.

O lyžiarskom stredisku Hochkar

© Wein Franz / © alexkaiser.at / © alexkaiser.at

Toto najvyššie položené lyžiarske stredisko Dolného Rakúska je známe svojou legendárnou zárukou dobrých snehových podmienok. Vo vzdialenosti len 240 km od Bratislavy sa Hochkar prezentuje svojimi 9 modernými vlekmi a lanovkami, 19 km zjazdoviek, zážitkovou zjazdovkou Snowtrail Route99, a nádhernou krajinou s panorámou, ktorá je pre Dolné Rakúsko naozaj jedinečná!

Hochkar je centrom nadšencov zimných športov a pre freeriderov sa tu nachádza jediná Freeride Arena v Dolnom Rakúsku. A po „vykonanej práci“ pozývajú mnohé chaty na výdatné občerstvenie.

TIP na podujatia: 

21. január bude celý v znamení rodiny, bude sa konať Dolnorakúsky rodinný festival

Počas jarnej lyžiarskej sezóny pozýva Hochkar na dve exkluzívne podujatia: 

10. marca sa môžete tešiť na podujatie Wein&Ski, počas ktorého sa budú na mnohých chatách Dolného Rakúska ochutnávať fajnové vína. 

24. marca sa bude konať 2. Hochkar Dirndlskitag, teda deň v krojoch podľa motta „šup do kroja a hor sa na kopec“ 

O lyžiarskom stredisku Lackenhof am Ötscher

© Peter Faschingleitner / © alexkaiser.at / © Fred Lindmoser

Lackenhof am Ötscher, vzdialený od Bratislavy len 220 km, je stredisko so širokým spektrom ponúk pre celú rodinu. Pre najmenších tu je Sunny Kids Park s pásovým vlekom, pre väčších je k dispozícii 9 lanoviek a 19 kilometrov perfektne upravených zjazdoviek. Od úplných začiatočníkov až po profíkov si tu garantovane nájde každý svoju obľúbenú trať. V originálnych chatách na svahoch budú hostia rozmaznávaní typickými regionálnymi lahôdkami a môžu tam svoj krásny zimný deň nechať doznieť v útulnom prostredí. 

TIP na podujatie: 

Nenechajte si ujsť Oslavu snehu na Ötscheri pod taktovkou rozhlasovej stanice ORF Radio NÖ 20. januára 2018 od 11:00 hod. so známymi spevákmi.

3. februára 2018 zažijete v Lackenhofe dychvyrážajúcu ohňovú show Fire & Ice spolu so živou muzikou a záverečným ohňostrojom.

O lyžiarskych strediskách Hinterstoder und Wurzeralm

© OÖT Erber / © OÖT Röbl / © OÖT Erber

Lyžiarsky región Hinterstoder-Wurzeralm leží pred dychvyrážajúcou kulisou pohoria Totes Gebirge resp. vrchu Warscheneck a je dobre dostupný autom po diaľnici Pyhrn alebo verejnými dopravnými prostriedkami.

V stredisku Hinterstoder nájdete jedinú hornorakúsku lyžiarsku oblasť, ktorá hostila svetový pohár. Siaha do výšky 2000 m n. m. a tak zimným športovcom ponúka zvlášť vysokú záruku dobrých snehových podmienok na svahoch s celkovou dĺžkou až 40 km. Na svoje si tu prídu  milovníci zimných športov hľadajúci výzvy, napr. na pretekárskej trati Hannesa Trinkla, i rodiny, ktoré túžia po zábave a rozmanitosti na mnohých „modrých“ trasách.

Na zážitkových zjazdovkách sa nedá nudiť. V chatách sú pripravené domáce pochúťky a na slnečných terasách sa dá obdivodať nádherná alpská panoráma. 

© Hiwu Hinterramskogler / © OÖT Erber / © TVB Pyhrn-Priel, Himsl

Stredisko Wurzeralm je rajom pre rodiny s deťmi a ponúka pohodovú radosť z lyžovačky na 22 kilometroch zjazdoviek s nádhernou horskou panorámou. Najrýchlejšia pozemná lanovka Európy vyvezie hostí k vrcholnej stanici Wurzeralm za rekordný čas. Tam na nich čaká Sunny Kids Park pre deti, nádherné zjazdovky a tradičné chaty. Počas rodinných nedelí tu zažije celá rodina zábavu a action. 

TIP na podujatia

20.01.2018 ÖSV Detský deň na snehu v stredisku Wurzeralm

03.03.2018 Radio OÖ - Oslava snehu v Hinterstoderi
 

Všetky lyžiarske strediská skupiny Vereinigten Bergbahnen (Hinterstoder, Wurzeralm, Hochkar, Lackenhof am Ötscher, Hochficht, Kasberg, Hochkössen, Heiligenblut am Großglockner, Schnalstaler Gletscher) nájdete na www.skisport.com