Vianočný filmový bazár

Slovenská filmová klasika aj nové filmy! Vianočný filmový bazár ponúka veľký výber slovenských filmov na DVD a blu-ray nosičoch a kvalitnú filmovú literatúru z predajne Slovenského filmového ústavu Klapka.sk za zvýhodnené ceny. Koná sa už po šiestykrát, po druhýkrát v online priestore. Trvá do 6. januára 2022 a poštovné na Slovensku je zadarmo.
blog

Vianočný filmový bazár sa v závere roka pravidelne koná v bratislavskom Kine Lumière, často v spojení s projekciami filmov, v čase pandémie sa aj tento rok uskutoční online na www.klapka.sk.

Široký výber produktov ponúka za akciové vianočné ceny. Sú medzi nimi aj tohtoročné novinky zo Slovenského filmového ústavu, napríklad 4DVD Zlatá kolekcia slovenských rozprávok s obľúbenými rozprávkovými filmami Martina Ťapáka Plavčík a Vratko (1981) a Popolvár najväčší na svete (1982), v kolekcii sa nachádzajú aj Nebojsa (1988) Júliusa Matulu a Sedem jednou ranou (1988).

Dlhoočakávané DVD s kultovým filmom Na krásnom modrom Dunaji (1994) obsahuje ako bonus nový Film o filme Na krásnom modrom Dunaji (2021), ktorý nakrútil režisér Juraj Johanides, jeden z hlavných predstaviteľov filmu.

V ponuke je aj publikácia Jánošík a 100 rokov slovenskej filmovej kultúry, na ktorej sa podieľal kolektív autorov, medzi nimi aj Milan Lasica, Stanislav Ščepka, režisérky Mariana Čengel Solčanská či Eva Borušovičová, k dispozícii je na DVD aj prvý slovenský dlhometrážny hraný film Jánošík Jaroslava Siakeľa.

Film, ktorý je adaptáciou legendy o ľudovom hrdinovi Jurajovi Jánošíkovi, nakrútila v roku 1921 slovensko-americká spoločnosť „Tatra“ Film Corporation a DVD prináša jeho ozvučenú rekonštruovanú verziu, ktorú v roku 1975 dramaturgicky a režijne upravil filmový historik Ivan Rumanovský.

Pripravený je aj nástenný filmový kalendár na rok 2022 venovaný filmom Martina Šulíka.

Ponuka predajne Klapka.sk je bohatá, obsahuje nosiče s dielami od významných slovenských režisérov, ale aj divácky obľúbené tituly ako Pacho, hybský zbojník (1975) Martina Ťapáka, ktorý tento rok vyšiel na DVD v digitálne reštaurovanej podobe, alebo Perinbaba (1985) Juraja Jakubiska, ktorá je na blu-ray nosiči, Noční jazdci (1981) režiséra Martina Hollého na DVD aj blu-ray, či vzácne dokumenty na DVD Slovenský dokumentárny film 60 alebo 2DVD 6x Dežo Ursiny a DVD kolekciu Best of Viktor Kubal.

Okrem knižiek a nosičov zo Slovenského filmového ústavu sú v nej aj tituly od iných vydavateľstiev, vrátane nezávislých a alternatívnych distribútorov.

Za výhodné vianočné ceny sú aj slovenské filmy vydané v zahraničí v prestížnom britskom vydavateľstve Second Run a francúzskom vydavateľstve Malavida ako Neha (1991) Martina Šulíka, Vtáčkovia siroty a blázni (1969) Juraja Jakubiska, Boxer a smrť (1963) Petra Solana, Obrazy starého sveta (1972) Dušana Hanáka alebo Keby som mal pušku (1971) Štefana Uhra.

Klapka.sk je jediná predajňa s nosičmi so slovenskými filmami a s literatúrou o slovenskom filme, doplnená o zahraničnú literatúru a filmovú produkciu. Všetky produkty za vianočné ceny sú označené: Akcia.