SNG nažive! Ako fungujú výpožičky diel?

V utorok 23. júna od 19:00 Slovenská národná galéria odvysiela druhú časť nového online formátu SNG nažive. Tentokrát témou: Ako fungujú výpožičky diel? (s použitím #sngnazive)
blog

Zaujíma vás, ako sa obraz dostane na výstavu z jedného múzea do druhého? Do akých výšok sa môžu vyšplhať ceny za poistné?

Napadlo vás niekedy, či transport drahých exponátov medzi galériami musí sprevádzať ozbrojená ochranka? Prežije dobre zabalená sklená váza haváriu kamióna?

O podmienkach zapožičiavania aj vypožičiavania umeleckých diel sa dá rozprávať z mnohých pohľadov. Na niektoré z nich sa vedúceho kurátora Zbierok starého umenia SNG Dušana Burana opýtajú kurátorka Zbierok starého umenia SNG Eva S. Kotláriková a PR manažérka SNG Klára Hudáková.

Otázky k aktuálnej téme sa môžete pýtať už týždeň pred a počas každého vysielania prostredníctvom aplikácie Slido, ktorú si stiahnete zdarma, s použitím #sngnazive.

Diskusia bude vysielananá na Facebook page SNG, uložená v YouTube archíve SNG.

Vysielať sa bude aj na Facebook page Citylife.sk!


SNG o novej online sérií" "V živých online rozhovoroch sa s našimi kolegami porozprávame o všetkom, čo sa ukrýva v Slovenskej národnej galérii. S kurátormi, reštaurátormi, galerijnými pedagógmi, grafickými dizajnérmi, ale aj pracovníkmi z produkcie či oddelenia bezpečnosti zbierok sa pozrieme do zákulisia prípravy výstav, zistíme ako fungujú výpožičky umeleckých diel, alebo ako raz naša produkcia zháňala na výstavu kolóniu mravcov! Neobídeme ani tému rekonštrukcie SNG v Bratislave, v rámci ktorej sa dozviete novinky o pripravovaných stálych expozíciách, knižnici, o fungovaní nádvoria či kina a predstavíme aj infosystém, ktorý vám nedovolí zablúdiť v novej budove galérie. Zaujímavých tém bude dosť, na reči o počasí nezvýši čas."

Sledujte každý druhý utorok o 19.00 na Facebook page SNG, na YouTube page SNG, na Facebook page Citylife.sk, a na Facebook page N-kultúra. Otázky k aktuálnej téme sa môžete pýtať už týždeň pred a počas každého vysielania prostredníctvom aplikácie Slido, ktorú si stiahnete zdarma, s použitím #sngnazive.