Česká kapela Skyline zahrá v KC Dunaj!

Česká elektro-pop-punková skupina Skyline vystúpi v sobotu 14. decembra v KC Dunaj. Večer odohrá skladby z nového albumu Fairytapes. Koncert podporí aj dievčenská djská dvojica QOTA DJanes.

blog

„Návštevníci sa môžu tešiť na divoký a energický koncert, ako býva u Skyline zvykom. Základom súčasného playlistu je nová platňa Fairytapes, ale dôjde určite aj na osvedčené kúsky zo starších albumov. Môžeme vám sľúbiť vlastnú vizuálnu show,“ hovorí skupina Skyline, ktorá momentálne vydala videoklip k piesni Smudge Your Make-up. Ten je podľa ich slov najdrsnejší, aký vôbec mali.

Skyline je česká kapela, ktorá sa vezie na vlne elektronickej tanečnej hudby. Tento roku vydala album Fairytapes, na ktorom sa po predošlej odbočke ku gitarovej produkcii vrátila späť tam, kde sa vždy cítila najlepšie. Teda k elektronickým pesničkám často vychádzajúcim z rytmu alebo rýchlosti drum'n'bass, ktorých miesto je skôr na pódiu ako v slúchadlách. Skyline vystúpila na obľúbených slovenských festivaloch Pohoda a Grape, zahrala tiež na holandkom Eurosonicu a maďarskom Szigete. Na konte má ceny z Dance Awards či Akropilis Music Awards ako najlepšia živá kapela žánru dance/electro­nic music.

Počas večera vystúpi aj QOTA DJanes (CZ) – dievčenské djské duo z Prahy, ktoré od minulého roku vystupuje ako rezident v pražskom klube Chapeau Rouge. Pod ich taktovkou sa večera zúčastnilo mnoho skvelých hostí ako Vypsaná Fixa, Skyline, Toxique a ďalší. Dievčatá, ktoré si tiež hovoria Queens Of The Absolut, zahrali toto leto na festivale Rock For People.

Predstaví sa aj košický producent a DJ Dead Janitor. “Mŕtvy školník” má v sebe viac života než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Pohybuje sa v kontinuálne permutujúcich polyrytmických štruktúrach niekde medzi IDM, elektronikou, fľašou Sava a gumenými rukavicami – nech to celé nepáchne stuchlinou. Tešiť sa môžete aj na krásne duo so štýlovým záberom, ktorý nepozná hraníc. margitu a besnú je ťažké popísať, pretože sa neustále menia a jedna je bláznivejšia ako tá druhá.

O vizuálne lahôdky sa postará vizuálna umelkyňa a výtvarníčka VJ Oliq. Oľga Paštéková je dvornou VJkou klubovej akcie Hochspannung. Svoje vizuálne nápady ukázala na festivale Grape a v spolupráci s hudobnými projektmi Foolk a The Ills.

FB Event