After Hours a Siluh prinesú do Obludy gitarovky z Rakúska

Promotérska skupina After Hours pokračuje vo svojej činnosti aj v roku 2013 a hneď prvou akciou opäť zamieri k ľuďom zo sympatického viedenského vydavateľstva Si­luh.

blog

Po Mile Me Dead a A Thousand Fuegos, ktorí vystúpili v bratislavskom klube Obluda v októbri si 19. januára zahrajú na rovnakom mieste gitarové projekty Judy, You’re Not Yourself Tonight a Robotra.

Doplní ich bratislavský elektronický producent Herzog Herzog. After Hours tak so Siluhom pripravia bratislavskú edíciu kultovej viedenskej klubovej noci Club Weird Kong.

Duo Judy, You’re Not Yourself Tonight vzniklo len v lete uplynulého roka a za sebou má len pár koncertov, no nadväzuje na staršie projekty jeho ústrednej dvojky – speváka a gitaristu Ant.Cara (tvoriaceho aj sólovo) a bubeníčky a speváčky La.La z kapely Die Eternias. Debutový singel by im mal vyjsť na jar, preto bude koncert v Bratislave jednou z prvých možností počuť niečo, čo nazývajú pirátsky pop a rozbitý blues.

Kapela Robotra naopak o sebe hovorí, že skladá krásne melódie, ktoré ukrýva pod tonami fuzzu a distortionu. Ich priamočiare, dvojminútové skladby majú blízko k The Thermals a s primeranou úctou k overeným menám sa inšpirujú aj u Pixies alebo Husker Du.

Koncert začne o dvadsiatej hodine za 4 eurá vstupného. Vďaka spolupráci Siluhu a After Hours si môžu bratislavský večer užiť aj návštevníci z Viedne, keďže rakúska strana pripravila na večer kyvadlovú dopravu.

Vzájomná spolupráca bude pokračovať 21. februára, keď si vo Viedni zahrajú dvaja interpreti z Exitabu: Aches a Herzog Herzog a to práve na Club Weird Kong v Transporter Bare.

After Hours 13:01– Sweet Sweet Moon (AT), Robotra (AT), Herzog Herzog, 19.1.2012, 20:00, Intergalaktic­ká Obluda