výstava

Yuri Gudkov

Mestská časť Bratislava-Ružinov a CULTUS Ružinov vás pozývajú na výstavu obrazov Yuria Gudkova do Ružinovskej galérie. Výstavu otvorí kurátorka Mária Horváthová a to v utorok 8. júna 2021 o 18:00 hod. Výstava potrvá do 3. septembra 2021.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
08.06.2021 18:00, Ut

Kurátorka: Mária Horváthová

Yuri Gudkov
Maliar Yuri Gudkov vstupuje na slovenskú výtvarnú scénu autorskou výstavou v Ružinovskej galérii, kde prezentuje sériu osemnástich obrazov z posledného desaťročia. Predstavuje sa ako figuralista i krajinár reagujúci na realitu dneška, maľuje pohodové chvíle človeka i rodiny, ale okrajovo sa dotýka i vážnejších tém ľudskej existencie a krehkej hranice, ktorá rozdeľuje vojnu a mier. V jeho obrazoch nachádzame úsmevné životné príbehy, bizarné ľudské postavy, ale i mnohé symboly a inotaje, ktoré nútia k zamysleniu.

Výtvarná reč diel Yuria Gudkova je výrazná a širokospektrálna. Rezonujú v nej tvaroslovné prvky kubizmu, surrealistická metafora a predstavivosť, chagalovsky naivná poetika i podnety z lyrickej i geometrickej abstrakcie. Častá je i kompozičná štruktúra pripomínajúca techniku mozaiky či vitráží.

Yuri Gudkov maľuje olejom na plátno, sporadicky i na drevené platne a farba je pre neho dominantným médiom. Využíva magickú silu žiarivých ba až dramaticky pôsobivých farebných tónov, ktoré majú schopnosť vstrebávať i vyžarovať svetlá a tiene. V mnohých dielach sa však sústreďuje i na kresbovú zložku obrazu a pevná a dynamická línia, ktorou buduje kompozičnú osnovu a zároveň tlmočí gestá, je potom výrazným prvkom vtláčajúcim jeho maliarskemu prejavu jasný kánon a značnú dávku expresie.

Vstup voľný.

 

Odporúčame

výstava

Aldo Rossi – Kresby a Projekty

Výstava “Aldo Rossi – Kresby a projekty” patrí medzi najvýznamnejšie podujatia 14. ročníka talianskeho festivalu na Slovensku...Viac
25.6.2021 - 5.12.2021 / Slovenské národné múzeum (SNM)
odporúčame!
divadlo

Halloween Horror Show

So 30.10.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
letný festival

Colours of Ostrava 2022

13.7.2022 - 16.7.2022 / Ostrava / Dolní Vítkovice
odporúčame!
divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
Ut 21.9.2021 / Štúdio L+S
odporúčame!