výstava

Výstava: Trh-Piac-Markt: Multikultúrny priestor v Prešporku

Spoznajte príbeh Starej tržnice a históriu trhov v našom hlavnom meste! Pri príležitosti tohtoročných 111. narodenín budovy tržnice vás pozývame na špeciálnu exteriérovú výstavu, ktorú pre vás pripravilo Občianske združenie Bratislavské rožky.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
26.07.2021 18:00, Po

Miesto: Námestie Nežnej revolúcie

Vstup je voľný

Trhy majú v Prešporku, neskôr v Bratislave, dlhú históriu a sú symbolom spolužitia rôznych národností, ktoré tu žili a žijú. V minulosti boli trhy najčastejšou formou nakupovania - zohnali ste na nich takmer všetko - ovocie, zeleninu, mäso, pekárenské výrobky, ryby, dokonca aj živé zvieratá!

Panelová pop-up výstava vás vezme na prechádzku dejinami nakupovania v hlavnom meste. Pripomenieme si aj príbeh Starej tržnice, ktorá bola za 111 rokov svojej existencie vďaka svojej polohe v centre mesta svedkom historického diania, ktoré formovalo chod dejín mesta a celej krajiny, a v ktorej to žije dodnes.

Na výstave môžete obdivovať vyše storočné pohľadnice s motívom budovy Starej tržnice, mnohé doteraz verejne nepublikované cenné dobové fotografie tlačových agentúr a rovnako fotografie tržnice, ktoré vytvoril Anton Šmotlák.

Odporúčame

divadlo

Halloween Horror Show

So 30.10.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Istropolitana projekt 2021

17.9.2021 - 22.9.2021 / Bratislava
odporúčame!
koncert

Pentagramček

So 9.10.2021 / Kulturák
odporúčame!
film

Služobníci

Vyberú si cestu svedomia alebo cestu kolaborácie? Príbeh kňazov z totalitného Československa Služobníci režiséra Ivana...Viac
Ne 19.9.2021 / Kino Lumière
odporúčame!