výstava

Územný plán a projekt mesta Košice

Výstava vám sprostredkuje cez historické až po súčasné fotografie mesta Košice jednotlivé fázy jeho postupnej premeny. Budete si môcť pozrieť aj územné plány mesta Košice, ktoré odzrkadľujú odlišný pohľad na mesto v jeho rôznych obdobiach.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
07.06.2017 18:00, St

Francúzsky inštitút spolu so svojimi partnermi usporadúva konferencie o územnom plánovaní v Bratislave a v Košiciach od roku 2013 na základe zdieľania skúseností medzi francúzskymi a slovenskými odborníkmi. Odborným garantom konferencií je Alena Kubová-Gauché.

Cieľom týchto konferencií bolo objasniť otázky a problémy súvisiace s rozvojom a premenou súčasného mesta, osvetliť novosť vzťahu medzi projektom mesta a územným plánovaním, upozorniť na možné riešenia. Riešené boli témy mestských výziev trvalo udržateľného rozvoja miest a mestských otázok. V poslednej dobe sa jednalo o projekt nového územného plánu pre Košice a projekt mesta, ktorý bol zadaný francúzsko-slovenskému tímu v spolupráci s mestom Košice.

Špeciálne vydanie architektonického časopisu Projekt združuje kľúčové texty a ilustrácie z týchto prednáškok z rokov 2013 až 2016. Oficiálne bol predstavený už začiatkom mája a bude opäť prezentovaný počas vernisáže výstavy, ktorú pri tejto príležitosti ponúka Francúzsky inštitút v Bratislave v priestoroch svojej galérie.

Táto výstava pre širokú verejnosť umožňuje cez fotografie vidieť niektoré zmeny v meste Košice cez vývoj jednotlivých štvrtí a ich stavebných úprav.  Fotografie mapujú vývoj návrhov urbanistov-architektov v rôznych obdobiach. Niekoľko panelov a ilustrácií návrhov prestavby územia pri rieke Hornád odráža aktuálne smerovanie územného plánovania v tomto meste.

Viac infomácií o výstave

Odporúčame

divadlo

Rozprávka o šťastnom konci

Rozprávke nechýba humor ani napätie, pohybová ladnosť až cirkusová akrobacia, výtvarná poézia ani scénická premenlivosť. A...Viac
7.9.2019 - 28.4.2020 / Slovenské národné divadlo - Historická budova
KIDSTOWN odporúčame!
koncert

Chiki liki tu-a

Št 18.7.2019 / Zámocký park Malacky
od vás odporúčame!
party

Plnka / Föllakzoid (Sacred Bones Records) + guest

Ut 8.10.2019 / Fuga
odporúčame!
film

Muž menom Ove

Ove je tvrdohlavý a vznetlivý frfloš, ktorý pohŕda všetkými naokolo a dáva im to zreteľne najavo. Bývalý predseda družstva...Viac
Po 22.7.2019 / Kino Mladosť
odporúčame!