výstava
iná akcia

Umenie v tržnici - Bubliny Lousyho Aubera

Vnútro Starej Tržnice vyplnia tri monumentálne Bubliny. Bubliny, ako symboly spojenia, krehkosti, spolupráce, rozmanitosti. Bubliny, ktoré prinášajú dôležitý odkaz spolupatričnosti v dnešnej pohnutej spoločenskej atmosfére. Lousy Auber využil staré teplovzdušné balóny, ktoré dostali novú funkciu imerzívnej inštalácie vytvorenej pre túto príležitosť. Vstup je voľný.
odporúčame!
28.06.2024, Pi - 30.08.2024, Pi

Slovenský fotograf a multimediálny umelec Lousy Auber je okrem svojej fotografickej tvorby známy práve monumentálnymi realizáciami vo verejnom priestore.

Má za sebou viaceré inštalácie v rámci festivalu Biela noc a Grape, kde pracoval s efemérnymi dielami a témou recyklácie.

Významným dielom je umelecký zásah do fasády hotela Kyjev na Kamennom námestí, kde vizuálna hra s rigidnou monumentálnou fasádou výrazne zmenila vizualitu Kamenného námestia.

Téma imerzie — ponorenia divákov do preňho dovtedy nepoznanej vizuálnej, priestorovej či inak zážitkovej roviny je nosnou línou jeho tvorby.

Súčasťou Umenia v tržnici budú aj sprievodné podujatia, ktoré uverejníme čoskoro.

Vstup je voľný

Otvorené denne okrem sobôt, a okrem dátumov 3. a 4. júla.

Všetci návštevníci sú povinní riadiť sa prevádzkovým poriadkom, ktorý im bude sprístupnený na mieste.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Aliancia Stará tržnica - občianske združenie. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

festival

Grape 2024

9.8.2024 - 10.8.2024 / letisko Trenčín
odporúčame!
film

Yuku a himalájsky kvet

So 27.7.2024 / Kino Lumière
KIDSTOWN odporúčame!
film

Vlny

Nový film Jiřího Mádla „Vlny“ je natočený podľa doteraz nezverejnených skutočných príbehov novinárov z Československého rozhlasu...Viac
Kino Nostalgia / Amfiteáter Senec / SĽUK / Cinema City Aupark / Cinema City Vivo / Cinema City Eurovea / Ci...
odporúčame!
film

Chiméra

Magický film režisérky Alice Rohwacher o dobrodružnom putovaní medzi živými a mŕtvymi.Viac
25.7.2024 - 31.7.2024 / Kino Lumière
odporúčame!