výstava

Trophy Case

Prírodné scenérie na veľkoformátových fotografiách Jána Kekeliho a maľby Ivany Mojšovej a Paulíny Gajerovej, ktoré pracujú s ľudskou prítomnosťou, túžbami a pokorením – to všetko môžete vidieť na novej výstave.

Táto akcia sa konala v minulosti

Kurátor: Ľuboš Kotlár

V poradí už piata výstava v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave je pokračovaním podpory NBS slovenskému umeniu a mladým výtvarným talentom. Kurátor Ľuboš Kotlár o novej výstave hovorí: "Napriek tomu, že autorky a autor často zobrazujú figuratívne motívy priamo na ploche obrazu, ich diela nemajú čisto antropocentrický charakter.

Ľudská prítomnosť v týchto kompozíciách nehrá rolu hýbateľa dejom, ale dostáva sa do pasívnej polohy, pričom práve prostredie, v ktorom sa nachádza, ho výrazne presahuje, formuje, či priamo pohlcuje. Napriek opakujúcim sa prírodným motívom diela nemajú striktne upokojujúci charakter, naopak, mnohokrát na diváka pôsobia rozrušujúcim dojmom ohrozenia, osamotenosti, či uzavretia.

Odporúčame

prednáška / diskusia

Bratislava a víno v minulosti

Bolo vinohradníctvo pre Bratislavu skutočne také významné ako sa traduje? Alebo je to len marketingová snaha vinárov dať svojim...Viac
Št 28.10.2021 / Múzeum vinohradníctva MMB
odporúčame!
divadlo

Panikári - chlapská odpoveď na Klimaktérium

Št 11.11.2021 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!
divadlo

Horror Show

30.10.2021 - 5.11.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Národná cena za dizajn

Produktový dizajn 2021 + komunikačný dizajn 2020. 18. ročník Národnej ceny za dizajn 2021 – Produktový dizajn otvorí výstavu v...Viac
24.9.2021 - 18.12.2021 / Hurbanove kasárne, Kollárovo námestie 10
odporúčame!