Primárne karty

výstava

Tieň blaženého kráľovstva

Výstava Tieň blaženého kráľovstva ponúka „obrázkové” čítanie Božskej komédie prostredníctvom diel dvoch súčasných umelcov: ilustrátora Maria Sughiho (nerosunero) a maliara Andreu Maria Berta.

Táto akcia sa konala v minulosti

Prvý z nich ponúka moderný a post-pandemický pohľad na hriechy v Očistci a druhý prináša naturalisticko-symbolické zobrazenia deviatich nebies Raja. Podujatie sa koná pri príležitosti 700. výročia smrti Dante Alighieriho pod kurátorským vedením Cesare Pomariciho.

Súčasťou výstavy umeleckých diel talianskych výtvarníkov bude aj výstava vzácnych vydaní Danteho Božskej komédie z historického aj novodobého fondu Univerzitnej knižnice v Bratislave. Na výstave bude Univerzitná knižnica v Bratislave prezentovať výber najzaujímavejších exemplárov tohto významného diela, vydaných od 16. storočia až po súčasnosť.

Výstava je jedným z najdôležitejších podujatí XXI. Týždňa talianskeho jazyka vo svete.

Miesto konania: výstavna sála UKB, Michalská 1
Otváracie hodiny: denne 10:00 - 18:00

Vstup voľný.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave, Univerzitná knižnica v Bratislave, Asociácia Olvidados vo Forlì. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

koncert

Iva Bittová & Dunaj - zrušené

St 8.12.2021 / Dunaj˜
odporúčame!
výstava

Denisa Lehocká: Bez názvu

Výstava je vo výklade Kunsthalle, pozrieť sa dá bez vstupu do budovy. Autorka vytvorila komplexnú „priestorovú koláž“ pre...Viac
26.11.2021 - 26.2.2022 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!
koncert

Caribou

Pi 4.2.2022 / Edison Park
odporúčame!
divadlo

Vojna a mier

19.12.2021 - 28.12.2021 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!