výstava

Tak vyzerá chuť

Čo má spoločné pivo a Marcel Duchamp? Príďte si pozrieť unikátnu výstavu chutí pivných špeciálov Kaltenecker, zachytených pomocou mikroskopu a objektívu amerického fotografa Justina Zolla. 

Táto akcia sa konala v minulosti

Na pivo do galérie pozýva remeselný pivovar Kaltenecker, ktorý sa odhodlal k zaujímavému experimentu. Dvanásť svojich pivných špeciálov dal pod mikroskop a s pomocou objektívu amerického fotografa Justina Zolla prvýkrát odhalil unikátne a pôsobivé štruktúry piva. Verejnosť si môže v termíne 8.-29. júla 2021 pozrieť výstavu  „Tak vyzerá chuť“ v bratislavskom obchodnom centre Eurovea.

Ing. arch. Juraj Husár, riaditeľ pivovaru Kaltenecker predstavuje koncept výstavy: „Kaltenecker aktuálne ponúka až 15 pivných špeciálov, čo je najpestrejšia ponuka v krajine. A to je len malá časť zo skutočného pokladu, ktorý ukrývame v našom sejfe na recepty. Nachádza sa tam viac ako stovka odskúšaných a úspešných receptov. Preto sme sa rozhodli tú pestrosť aj ukázať.

Originálne ingrediencie ako austrálske či americké chmele, karamelové slady či plody broskyne, to všetko je vďačné pre objektív fotografa.“ Proces tvorby fotografií dopĺňa Štefan Hellvis Klučka, Art Director agentúry Effe: „Fotografa, ktorý by to zvládol, sa nám podarilo nájsť až za oceánom. Na Slovensku podobnou technológiou disponuje len SAV, ale potrebovali sme skombinovať mikroskop s kvalitným fotoaparátom. Preto sme sa rozhodli poslať 12 pív do štúdia v New Yorku“. Americký fotograf Justin Zoll sa špecializuje na tvorbu makrosnímok, ale ani on zatiaľ pivo odskúšané nemal. Dá sa povedať, že sa s chuťou pustil do práce.

Kaltenecker je známy svojimi ambíciami objavovať nové a nevyskúšané. Výstavou „Tak vyzerá chuť“ opäť búra zaužívané stereotypy. K zážitku z chuti pridáva aj zážitok vizuálny a prináša aj možnosť ochutnať pivo s noblesou v galérii pri umeleckých fotografiách. Galéria chutí sľubuje nevšedný zážitok pre fanúšikov svetovo oceňovaných pivných špeciálov ako aj milovníkov originálnych fotografií. Na jednom mieste tak dochádza k harmonickému spojeniu oboch svetov. Stačí, ak si každý z návštevníkov zodpovie otázku „Ak takto vyzerá, ako asi chutí?“

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor KALTENECKER . Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

prednáška / diskusia

Bratislava a víno v minulosti

Bolo vinohradníctvo pre Bratislavu skutočne také významné ako sa traduje? Alebo je to len marketingová snaha vinárov dať svojim...Viac
Št 28.10.2021 / Múzeum vinohradníctva MMB
odporúčame!
koncert

Fink (UK)

Anglický hudobník Fink príde na budúci rok (2022) do Bratislavy predstaviť pripravovanú kolekciu IIUII (It Isn’t Until It Is)...Viac
Št 12.5.2022 / Majestic music club
odporúčame!
party

Boiler Room

So 6.11.2021 / WAX
odporúčame!
výstava

Aktívna zóna – obraz, priestor, perspektíva

30.9.2021 - 15.4.2022 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!