výstava

Svet cez farebné okuliare

Optimistické obrazy abstraktných postáv a krajiniek inšpirované prírodou a zvieratami, ktoré vznikli technikou perokresby a pastelu.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Námety pre svoje obrazy nachádza autorka Kristína Rumanová všade okolo seba, či sú to kvety, stromy, vtáci, zvieratá alebo iné prírodné prvky. Miesto v jej tvorbe majú aj abstraktné postavy a abstraktné krajinky. Používa techniku perokresby a pastelu. Najradšej tvorí v exteriéri. Jej obrazy pôsobia na človeka optimisticky. Svojou  farebnosťou a výberom vhodného námetu navodzujú pocit veselosti.

Kristína Rumanová sa narodila vo Veľkom Krtíši. Študovala na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. Momentálne žije a tvorí v Dunajskej Strede. Už od detstva inklinovala ku kresbe. Vplyv na ňu malo rodinné prostredie, v ktorom sa pravidelne stretávala s maliarskou tvorbou svojho strýka. Po skončení vysokej školy sa úplne oddala výtvarnému umeniu. Na začiatku ju oslovila abstrakcia,  neskôr si vyšpecifikovala svoj vlastný ľahko rozpoznateľný štýl. Výtvarníčka najradšej tvorí v exteriéri. Jej obrazy pôsobia na človeka optimisticky. Svojou  farebnosťou a výberom vhodného námetu navodzujú pocit veselosti. Autorka mala doteraz päť výstav. Svoje diela vystavovala na hrade Modrý Kameň, v Bratislave a vo Veľkom Krtíši.

Odporúčame

film

Kino pod hviezdami 2022

15.8.2022 - 18.8.2022 / Námestie Milana Rastislava Štefánika (Eurovea)
odporúčame!
koncert

Paradise Lost

Paradise Lost po piatoch rokoch opäť v našom meste. Vedľa Anathemy a My Dying Bride základný pilier death/doomu a neskôr doom...Viac
St 12.10.2022 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Jana Kirschner

Pi 9.12.2022 / Koncertná sieň Klarisky
odporúčame!
film

Všetko čo mám rád

Komorný poetický príbeh muža v strednom veku, ktorý sa pokúša o zásadnú zmenu vo svojom letargickom živote.Viac
Ne 14.8.2022 / Kino Lumière
odporúčame!