výstava

Svet cez farebné okuliare

Optimistické obrazy abstraktných postáv a krajiniek inšpirované prírodou a zvieratami, ktoré vznikli technikou perokresby a pastelu.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Námety pre svoje obrazy nachádza autorka Kristína Rumanová všade okolo seba, či sú to kvety, stromy, vtáci, zvieratá alebo iné prírodné prvky. Miesto v jej tvorbe majú aj abstraktné postavy a abstraktné krajinky. Používa techniku perokresby a pastelu. Najradšej tvorí v exteriéri. Jej obrazy pôsobia na človeka optimisticky. Svojou  farebnosťou a výberom vhodného námetu navodzujú pocit veselosti.

Kristína Rumanová sa narodila vo Veľkom Krtíši. Študovala na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. Momentálne žije a tvorí v Dunajskej Strede. Už od detstva inklinovala ku kresbe. Vplyv na ňu malo rodinné prostredie, v ktorom sa pravidelne stretávala s maliarskou tvorbou svojho strýka. Po skončení vysokej školy sa úplne oddala výtvarnému umeniu. Na začiatku ju oslovila abstrakcia,  neskôr si vyšpecifikovala svoj vlastný ľahko rozpoznateľný štýl. Výtvarníčka najradšej tvorí v exteriéri. Jej obrazy pôsobia na človeka optimisticky. Svojou  farebnosťou a výberom vhodného námetu navodzujú pocit veselosti. Autorka mala doteraz päť výstav. Svoje diela vystavovala na hrade Modrý Kameň, v Bratislave a vo Veľkom Krtíši.

Odporúčame

koncert

Open-Air Jarné Jazzáky: Nate Smith + Kinfolk & Kokayi, Samuel Hošek

Organizátori BJD pripravili Open-air vydanie Jarných Jazzákov - večer plný kvalitnej inovatívnej hudby v krásnom prostredí pod...Viac
Ut 28.6.2022 / Sankt Vitus Kaffee, Rusovce
odporúčame!
výstava

Z depozitára: Hlinená váza a denník z obdobia ruského zajatia v Charkove

15.6.2022 - 15.8.2022 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
divadlo

Divadlo GUnaGU: Muži sa minuli (Dáša, Rút & Sisa)

Čierna komédia o manželstve. V hre je všeličo naopak – Viktor Horján, Martin Meľo a Martin Hronský hrajú tri ženy a všetkých...Viac
14.7.2022 - 25.7.2022 / GUnaGU
odporúčame!
iná akcia

Piknik vo vinohradoch

So 24.9.2022 / Pezinok
odporúčame!