výstava

SuperDesignStudio: SúťažIť! - Víťaziť! - Realizovať!

Výstava zrealizovaných, víťazných architektonických súťaží, overených Slovenskou komorou architektov.
Táto akcia sa konala v minulosti

Súťaženiu sme na DAAD vždy venovali úprimnú pozornosť. Každý rok sme o nich diskutovali a na výstavách sme predstavili Crème de la Crème čerstvých výsledkov architektonických súťaží, ktoré nám architektom dávajú šancu vyjadriť svoj názor na budúcu podobu verejných inštitúcii a priestorov. Je to niečo, na čom v každej kultúrnej krajine naozaj záleží a malo by to tak byť aj na Slovensku.

Vyhlásiť a vyhodnotiť architektonickú či urbanistickú súťaž je úctyhodné, no dôležitejšie je, aby sa víťazné návrhy aj naozaj zrealizovali. A to dosiaľ nie je samozrejmosťou.

Diskusia a výstava priblíži a rozanalyzuje príbehy súťaží, ktorých víťazné návrhy sú už postavené alebo sa na nich usilovne pracuje. Otvorí tiež otázky najvyššej inštitucionálnej podpory architektonických súťaží a načrtne ďalšie perspektívy ich zapojenia do verejného života. Podujatie vzniká v spolupráci so Slovenskou komorou architektov.

Diskusia 1.6. o 18.00 - SNG Átrium

Moderuje: Martin Zaiček, Odbor súťaží návrhov Slovenskej komory architektov
Hostia: Martina Antošová (riaditeľka Úseku rozvoja a strategických investícii, Univerzitná nemocnica Martin), Peter Lényi (ateliér 2021, organizátor a účastník viacerých architektonických súťaží, editor Manuálu súťaží návrhov Slovenskej komory architektov), Lívia Vašáková (generálna riaditeľka sekcie plánu obnovy na Úrade vlády Slovenskej republiky, Národná implementačná a koordinačná autorita).

Podujatie prebieha v rámci festivalu DAAD - Dni architektúry a dizajnu 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

divadlo

Divadlo SkRAT: Mono Fričová / Burgr / Chalmovský

Ut 12.3.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
koncert

Piazzolla v Moyzeske & Slovak Nuevo Quinteto

Slovak Nuevo Quinteto sú piati známi slovenskí umelci, ktorí sa rozhodli venovať dielam majstra Astora Piazzollu, ktorý vo...Viac
So 9.3.2024 / Moyzesova sieň
odporúčame!
výstava

Anna Štefanovičová - Dear To Me

Súborom Dear To Me autorka nadväzuje na svoj dlhodobý záujem o bežné predmety dennej potreby, ktoré prevádza do svojho vlastného...Viac
5.3.2024 - 29.3.2024 / Galéria Čin Čin
odporúčame!
koncert

Dominik Prok + Charms Kids + Jáchym (CZ)

Nemusí byť každý koncert len rachot a extáza z kakofónie. Niekedy si to treba aj precítiť.Viac
Pi 12.4.2024 / Pink Whale
odporúčame!