výstava

Spektrum tvorivej diverzity

Individuálna výstavná kolekcia tvorby architekta Vladimíra bahnu sa venuje rozmanitej grafickej interpretácii a autorskému stvárneniu ideových architektonických, interiérových a urbanistických štúdií ako aj príbuzným výtvarným disciplínam ako fotografii a grafickému designu.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
08.06.2022 17:00, St

Z pohľadu architektúry sa v koncepcii výstavy kladie dôraz najmä na počiatočnú koncepčnú fázu vzniku architektúry a nie na obvyklú prezentáciu jej finálnej fázy – realizáciu návrhu. Upriamuje pozornosť na to, že architektúra nezačína vytýčením stavby a výkopovými prácami, ale vzniká v mysli architekta, na jeho pracovnom stole, kreatívnym a autorsky individualizovaným návrhom. Fotografia je zas v ponímaní architekta vnímaná ako jeden zo zobrazovacích nástrojov architektúry a nie ako finálny autonómny artefakt.   

Pre úplnosť je tu prezentovaná aj vzorka architektonických štúdií študentov FA STU vypracovaných pod jeho pedagogickým vedením.
Výstava prezentuje mozaiku tvorivej činnosti autora za posledných cca 55 rokov a tým vlastne aj profesijný „životopis“ v skratke. Výstavu pripravil Spolok architektov Slovenska v spolupráci s Univerzitnou knižnicou v Bratislave.

Miesto konania: Výstavná sála UKB, Michalská 1

Otváracie hodiny: Pondelok - Nedeľa, 10:00 - 18:00

 

Vstup voľný.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Spolok architektov Slovenska, Fond výtvarných umení, Univerzitná knižnica v Bratislave. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

koncert

Open Air Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2022

Open Air zahajovací koncert Bratislavských Jazzových Dní Slovenská Sporiteľňa 2022 sa uskutoční už 4. septembra od 18:30 v Sankt...Viac
Ne 4.9.2022 / Sankt Vitus Kaffee, Rusovce
odporúčame!
výstava

Ľudovít Fulla  - Fragmenty

27.4.2022 - 23.10.2022 / Galéria Nedbalka
odporúčame!
festival

Konvergencie

13.9.2022 - 25.9.2022 / Bratislava
odporúčame!
koncert

Slovenský komorný orchester: Koncert bez bariér

Slovenský komorný orchester v Stĺpovej sieni Reduty. Umelecký vedúci a husle Ewald Danel, husle Viktor Knapp.Viac
Po 5.9.2022 / Slovenská filharmónia
odporúčame!