výstava

11SEM cor-ten medzinárodne sympózium

Česko-slovenské sympózium SEM privedie do Bratislavy umelcov z rôznych oblastí vizuálneho umenia. Sympózium sa tradične koná v autentických priestoroch domu a ateliéru Erny Masarovičovej.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
25.08.2019 17:00, Ne

Kurátorky: Klára Kubíková, Mária H. Nepšinská

Česko-slovenské sympózium SEM privedie do Bratislavy umelcov z rôznych oblastí vizuálneho umenia. Sympózium sa tradične koná v autentických priestoroch domu a ateliéru Erny Masarovičovej a počas desiatich ročníkov už privítalo viac ako 50 umelcov z celého sveta, a to najmä vďaka otvoreniu sa svetu po Novembri 1989, ktorého 30. výročie si tento rok pripomíname. Jedenásteho sympózia sa zúčastnia títo českí umelci: Jiří Belda , René Hora, Vladimír Říha, Radovan Kissoczy , Richard Janeček, Igor Šalamoun a ďalší. Na vernisáži zahrá pražská skupina Dekadent Fabrik v zložení David Cajthanl, Martin Čech a Ivan Bierhanzl.

Účastníci:

socha / šperk / site specific 
Jiří Belda /cz
Peter Cvik  
Mia Čopíková
Lea Fekete
René Hora /cz
Matúš Maťátko
Lubo Mikle
Mirka Podmanická
Peter Roller
Flip Sabol
Simona Svitková
Rasťo Trizma
Dionýz Troškó

grafika
Zuzana Chmelová
Igor Salamoun /cz

foto / film / multimédia
Richard Janeček /cz
Radovan Kissoczy /cz
Anton Sládek
Jena Šimková
Miro Švolík /cz

art- tech
Vladimír Říha /cz

Autorkou projektu je sochárka Katarína Kissoczy. Myšlienka projektu sa zrodila pri práci na monografii Erna Masarovičová (kniha získala v roku 2013 ocenenie Najkrajšia kniha roka) a pri príprave filmového dokumentu kameramana Richarda Krivdu a režiséra Martina Hanzlíčka o Erne Masarovičovej.

Uplynulých 9. ročníkov sympózia rozšírilo odkaz jej výtvarného diela v novom aspekte a súvislostiach: ateliér sochárky sa stal nevšedným miestom pre prácu domácich a zahraničných umelcov. V autentických priestoroch domu a ateliéru sa vytvorili nové výtvarne diela, ktoré interpretujú nielen genia loci, ale aj mimoriadnu auru osobnosti sochárky.

Zároveň sa tu konajú nové medzinárodné umelecké stretnutia, ktoré ďalej prezentujú sochu, objekt, šperk a iné médiá nielen na komunitnej platforme – v miestnej Galérii ZÁHRADA a v exteriéri záhrady Ateliéru.EM pre pozvaných odborníkov, priateľov a známych, ale  prostredníctvom hosťujúcich umelcov ďalej reflektujú odkaz tvorby sochárky v zahraničí .

Ako každý rok sa na záver sympózia 10SEM uskutoční prehliadka vytvorených diel v priestoroch interiéru domu na Gorazdovej ulici č. 31, ktorý bol zaradený medzi významné bratislavské stavby a tento rok oslavuje svoje 51. narodeniny (postavený bol v roku 1967).

----------

Sprievodné výstavy:

galéria CIT Heydukova 15 
Sem na jednej vlne / Miro Švolík
1.9.2019 - 30.9.2019

Fotografie Mira Švolíka  Na jednej vlne vznikali  postupne -  každoročne v rámci  sympózií 1-11SEM  2008-2019.
Sypmózium SEM / hommage a Erna Masarovičová /  má dve hlavné sekcie - socha- a autorský šperk ,
Miro Švolík  tu skladá  umelcov, účastníkov sympózií do jednotlivých šperkov  a tak zobrazuje atmosféru jednotlivých sympózií a génia loci galérie Ateliér.EM / Bratislava

Odporúčame

výstava

Výtvarné spektrum 2020

3.7.2020 - 30.7.2020 / Staromestské centrum KaV - Zichyho palác
odporúčame!
burza / blšák

Trh starožitností Červený Kameň

25.7.2020 - 3.10.2020 / Hrad Červený Kameň
odporúčame!
literárna akcia

Literárny klub v Zichyho paláci

20.7.2020 - 24.8.2020 / Staromestské centrum KaV - Zichyho palác
odporúčame!
festival

Comics Salón 2020

18.9.2020 - 20.9.2020 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!