výstava

Salón výtvarníkov 2021

Salón výtvarníkov 2021 – kolektívna výstava 88 umelcov. Vďačnosť tvorbe, Vďačnosť sebe, Vďačnosť Zemi.
 

18.06.2021, Pi - 19.09.2021, Ne

Salón výtvarníkov sa opätovne zaskvie ako mimoriadna kultúrno-umelecká príležitosť pre výtvarníkov spod Malých Karpát, Bratislavy a z Bratislavského kraja, kde môžu prezentovať svoju tvorbu v rámci kolektívnej výstavy v moderných priestoroch galérie Zoya Museum – ELESKO Wine Park v Modre. Organizátorom podujatia je Malokarpatské osvetové stredisko v Modre v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. 

Salón výtvarníkov vyrástol za 25 rokov svojej existencie do veku mladíka, ktorý už nabral životné skúsenosti, ale stále v ňom planie oheň bujarosti, optimizmu, radosti a túžby experimentovať. Rozumie už hodnotám a tradícii, ale cíti potrebu vkladať do svojho života nové veci, ktoré ho neustále posúvajú vpred a cibria jeho kvality. Preto sú pestrosť, rozmanitosť a hravosť atribútmi tejto výstavy, tak v žánroch ako i v témach a technikách.

Nájdete tu diela vyzretých neprofesionálnych výtvarníkov, ktoré sa prelínajú s prácami študovaných a uznávaných autorov - majstrovské umelecké kúsky poňaté ako obrazy, plastiky, reliéfy, objekty, textílie či šperky. V blízkosti vystavených exponátov zacítite vôňu oleja či dreva, Váš zrak rozihrajú farby akrylu, pastelu alebo akvarelu, pošteklia Vás odlesky bronzu, skla či lešteného kameňa, prekvapí Vás pestrosť a rozmanitosť spracovania textílií. Je to tvorba 88 výtvarníkov, ktorí sa rozhodli spoločne Vám predstaviť svoju tvorbu v tomto jubilejnom ročníku.
V jeho portfóliu sa objavuje mnoho známych mien, ktoré by mohli prispieť k jeho prestíži, ale úlohou Salónu je spájať, nie súťažiť, byť vďačný za svoj dar - dar tvoriť.

V rámci expozície výstavy môžete vzhliadnuť aj kolektívne dielo autorov Salónu výtvarníkov 2021 pod názvom „Vďačnosť Zemi“.
Všetci hlboko vo svojich srdciach cítime, že sme túto tému dlho zanedbávali a dá sa povedať, že aj vedome odsúvali. Nie je to už téma ekologická, ani politická, je to téma hlboko citová - téma lásky k rodnej hrude, k životodarnej planéte, ktorá nás trpezlivo nosí na svojom chrbte, k bytosti menom Zem.

Kurátorom výstavy a jej priamym účastníkom je Mgr. Pavol Šima-Juriček.
O všetkých výtvarníkoch sa dočítate v krátkych anotáciách v prehľadnom katalógu Salón výtvarníkov 2021.

Výstava Salón výtvarníkov v Zoya Museum – ELESKO Wine Park v Modre je pre verejnosť prístupná od 18. júna do 19. septembra 2021, počas návštevných hodín od stredy do nedele, v čase od 11.30 do 18.30. Viac informácií o možnosti jej návštevy nájdete na stránke elesko.sk.


 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Malokarpatské osvetové stredisko v Modre. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

koncert

Fink (UK)

Anglický hudobník Fink príde na budúci rok (2022) do Bratislavy predstaviť pripravovanú kolekciu IIUII (It Isn’t Until It Is)...Viac
Št 12.5.2022 / Majestic music club
odporúčame!
festival

Bienále ilustrácií Bratislava 2021

15.10.2021 - 9.1.2022 / Bratislavský hrad
KIDSTOWN odporúčame!
divadlo

Festival Ochotníci 2021

17. až 19. septembra sa v priestoroch A4 - priestor pre súčasnú kultúru v Bratislave predstavia najlepší umelci z ochotníckeho...Viac
17.9.2021 - 19.9.2021 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!