výstava

Rozšírené autorstvo

Festival Sensorium oslovil dizajnéra a umelca Matthewa Plummera Fernandeza, aby svoju tvorbu a výskum prezentoval v priestoroch galérie Satelit.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
10.04.2019 18:00, St

Kurátori: Lucia Dubačová a Philo van Kemenade

Autorov súčasný výskum sa prekrýva s ústrednou témou aktuálneho ročníka festivalu Sensorium „Rozšírená myseľ“, čo sa odrazilo aj na koncepcii výstavy. Plummer Fernandez sa v dizertačnom výskume i v umeleckej tvorbe zaoberá prepojením dnešného človeka so softvérovou automatizáciou.

Stredobodom výskumu Plummera Fernandeza je autorstvo pod vplyvom výpočtovej techniky a automatizovaného (znovu)skladania. Táto výstava prezentuje jeho prácu v kontexte rozšírenia ako tvorivého princípu, a zároveň odhaľuje nové podoby autorstva, ktoré prináša súčasné umenie tvorené s pomocou počítača.

Tieto metódy sa odrážajú v samotnej koncepcii výstavy tak, že umelec použil na usporiadanie jednotlivých exponátov v priestore galérie algoritmus.

------------

Výstava je súčasťou programu festivalu Sensorium, ktorý sa uskutoční 7 - 9 júna v Pistoriho Paláci a v centre mesta Bratislava. Sensorium je najväčším festivalom digitálneho umenia a kultúry na Slovensku. Pre ročník 2019 si kurátori zvolili tému „Rozšírená myseľ“ za optiku, ktorou skúma, ako umelci, dizajnéri a technológovia narábajú s pojmom rozšírenia ako tvorivého princípu.

  Odporúčame

  divadlo

  Muži sa minuli (Dáša, Rút & Sisa) (divadlo GUnaGU)

  Čierna komédia o manželstve. V hre je všeličo naopak – Viktor Horján, Martin Meľo a Martin Hronský hrajú tri ženy a všetkých...Viac
  Ut 4.8.2020 / Staromestské centrum KaV - Zichyho palác
  odporúčame!
  letný festival

  Pohoda in The Air

  Počas „pohodovského“ víkendu sa organizátori rozhodli pripraviť akciu Pohoda In The Air, na ktorom vysúpia Kronos Quartet, Marina...Viac
  9.7.2020 - 12.7.2020 / planéta Zem
  odporúčame!
  výstava

  Vinicio Berti

  Vinicio Berti bol jedným z hlavných talianskych predstaviteľov abstraktného umenia. Začiatky jeho umeleckej tvorby spadajú do 40-...Viac
  1.7.2020 - 13.9.2020 / GMB - Pálffyho palác
  odporúčame!
  koncert

  Apocalyptica

  So 19.6.2021 / Amfiteáter Rača
  odporúčame!