výstava

Rozšírené autorstvo

Festival Sensorium oslovil dizajnéra a umelca Matthewa Plummera Fernandeza, aby svoju tvorbu a výskum prezentoval v priestoroch galérie Satelit.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
10.04.2019 18:00, St

Kurátori: Lucia Dubačová a Philo van Kemenade

Autorov súčasný výskum sa prekrýva s ústrednou témou aktuálneho ročníka festivalu Sensorium „Rozšírená myseľ“, čo sa odrazilo aj na koncepcii výstavy. Plummer Fernandez sa v dizertačnom výskume i v umeleckej tvorbe zaoberá prepojením dnešného človeka so softvérovou automatizáciou.

Stredobodom výskumu Plummera Fernandeza je autorstvo pod vplyvom výpočtovej techniky a automatizovaného (znovu)skladania. Táto výstava prezentuje jeho prácu v kontexte rozšírenia ako tvorivého princípu, a zároveň odhaľuje nové podoby autorstva, ktoré prináša súčasné umenie tvorené s pomocou počítača.

Tieto metódy sa odrážajú v samotnej koncepcii výstavy tak, že umelec použil na usporiadanie jednotlivých exponátov v priestore galérie algoritmus.

------------

Výstava je súčasťou programu festivalu Sensorium, ktorý sa uskutoční 7 - 9 júna v Pistoriho Paláci a v centre mesta Bratislava. Sensorium je najväčším festivalom digitálneho umenia a kultúry na Slovensku. Pre ročník 2019 si kurátori zvolili tému „Rozšírená myseľ“ za optiku, ktorou skúma, ako umelci, dizajnéri a technológovia narábajú s pojmom rozšírenia ako tvorivého princípu.

  Odporúčame

  festival

  Bienále ilustrácií Bratislava 2019

  27. ročník Bienále ilustrácií Bratislava (BIB) 2019 sa bude konať od 25. októbra 2019 do 6. januára 2020 vo výstavných...Viac
  25.10.2019 - 6.1.2020 / Bratislavský hrad
  KIDSTOWN odporúčame!
  koncert

  Kenny Barron & Dave Holland Trio feat. Johnathan Blake

  Ut 17.3.2020 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
  odporúčame!
  koncert

  Lola Marsh (IL)

  Št 12.3.2020 / Refinery Gallery
  odporúčame!
  film

  Salvador Dalí: Hľadanie nesmrteľnosti

  Dokumentárny film zachytáva púť životom a dielom legendárneho španielskeho surrealistického maliara Salvadora Dalího, ale tiež...Viac
  So 21.12.2019 / FK Nostalgia
  odporúčame!