výstava

Rozšírené autorstvo

Festival Sensorium oslovil dizajnéra a umelca Matthewa Plummera Fernandeza, aby svoju tvorbu a výskum prezentoval v priestoroch galérie Satelit.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
10.04.2019 18:00, St

Kurátori: Lucia Dubačová a Philo van Kemenade

Autorov súčasný výskum sa prekrýva s ústrednou témou aktuálneho ročníka festivalu Sensorium „Rozšírená myseľ“, čo sa odrazilo aj na koncepcii výstavy. Plummer Fernandez sa v dizertačnom výskume i v umeleckej tvorbe zaoberá prepojením dnešného človeka so softvérovou automatizáciou.

Stredobodom výskumu Plummera Fernandeza je autorstvo pod vplyvom výpočtovej techniky a automatizovaného (znovu)skladania. Táto výstava prezentuje jeho prácu v kontexte rozšírenia ako tvorivého princípu, a zároveň odhaľuje nové podoby autorstva, ktoré prináša súčasné umenie tvorené s pomocou počítača.

Tieto metódy sa odrážajú v samotnej koncepcii výstavy tak, že umelec použil na usporiadanie jednotlivých exponátov v priestore galérie algoritmus.

------------

Výstava je súčasťou programu festivalu Sensorium, ktorý sa uskutoční 7 - 9 júna v Pistoriho Paláci a v centre mesta Bratislava. Sensorium je najväčším festivalom digitálneho umenia a kultúry na Slovensku. Pre ročník 2019 si kurátori zvolili tému „Rozšírená myseľ“ za optiku, ktorou skúma, ako umelci, dizajnéri a technológovia narábajú s pojmom rozšírenia ako tvorivého princípu.

  Odporúčame

  film

  Muž menom Ove

  Ove je tvrdohlavý a vznetlivý frfloš, ktorý pohŕda všetkými naokolo a dáva im to zreteľne najavo. Bývalý predseda družstva...Viac
  Kino Mladosť / Kino Lumière
  odporúčame!
  divadlo

  Cirkus Scapin

  Komédia o tom, že oklamať a zmanipulovať sa dá všetko, ale vždy niekto na to doplatí.Viac
  22.10.2019 - 22.10.2019 / DPOH Mestské divadlo
  odporúčame!
  koncert

  Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2019

  Jubilejný ročník Bratislavských jazzových dní sa bude po 45. krát konať počas troch dní od 25. do 27. októbra 2019.Viac
  25.10.2019 - 27.10.2019 / INCHEBA - Expoaréna
  odporúčame!
  film

  Bohemian Rhapsody

  Pi 30.8.2019 / Letné kino v Líščom údolí
  odporúčame!