výstava

Rozšírené autorstvo

Festival Sensorium oslovil dizajnéra a umelca Matthewa Plummera Fernandeza, aby svoju tvorbu a výskum prezentoval v priestoroch galérie Satelit.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
10.04.2019 18:00, St

Kurátori: Lucia Dubačová a Philo van Kemenade

Autorov súčasný výskum sa prekrýva s ústrednou témou aktuálneho ročníka festivalu Sensorium „Rozšírená myseľ“, čo sa odrazilo aj na koncepcii výstavy. Plummer Fernandez sa v dizertačnom výskume i v umeleckej tvorbe zaoberá prepojením dnešného človeka so softvérovou automatizáciou.

Stredobodom výskumu Plummera Fernandeza je autorstvo pod vplyvom výpočtovej techniky a automatizovaného (znovu)skladania. Táto výstava prezentuje jeho prácu v kontexte rozšírenia ako tvorivého princípu, a zároveň odhaľuje nové podoby autorstva, ktoré prináša súčasné umenie tvorené s pomocou počítača.

Tieto metódy sa odrážajú v samotnej koncepcii výstavy tak, že umelec použil na usporiadanie jednotlivých exponátov v priestore galérie algoritmus.

------------

Výstava je súčasťou programu festivalu Sensorium, ktorý sa uskutoční 7 - 9 júna v Pistoriho Paláci a v centre mesta Bratislava. Sensorium je najväčším festivalom digitálneho umenia a kultúry na Slovensku. Pre ročník 2019 si kurátori zvolili tému „Rozšírená myseľ“ za optiku, ktorou skúma, ako umelci, dizajnéri a technológovia narábajú s pojmom rozšírenia ako tvorivého princípu.

  Odporúčame

  burza / blšák

  Burza starožitností Červený Kameň

  Burza starožitností pre všetkých, ktorí si chcú krášliť byt, dom alebo záhradu nejakým starožitným kúskom.Viac
  So 22.6.2019 / Hrad Červený kameň SNM
  odporúčame!
  divadlo

  Vojna a mier

  Vojna a mier je svojím spôsobom univerzum, v ktorom stále dýchame a niekedy sa ani dýchať nedá. Lebo čo iné sú dejiny, ak nie...Viac
  Ut 25.6.2019 / Slovenské národné divadlo - Činohra
  odporúčame!
  trh / gastro

  Africké trhy

  Ne 23.6.2019 / design factory
  odporúčame!
  koncert

  Jaro Filip 70

  Po 24.6.2019 / Axa Aréna NTC
  od vás odporúčame!