výstava

...na papieri 4

Tisíce vystavených obrazov, kresieb, grafík, fotografií, množstvo inštalácií, diskusné večery s autormi, vzdelávacie programy pre základné a stredné školy, večerné filmové predstavenia, prezentácie novovydaných publikácií, hudobno-dramatické vystúpenia…

20.04.2021, Ut - 23.05.2021, Ne

Všetky stretnutia s umením prebiehali vo výstavných priestoroch Galérie 19 na rohu Lazaretskej a Grösslingovej ulice v Bratislave počas jej jedenásťročnej existencie.

Kurátor: Marian Meško

Sprístupnenie výstavy: 20.4.2021 od 14.00 do 19.00Na dnešné pomery úctyhodný výkon hodný úctivej poklony. Nie je to samoúčelné spomínanie, žiaden sentiment, ale pri jubileu sa patrí jedným okom poohliadnuť po minulosti. Lebo jubilejnou stou výstavou sa symbolicky uzatvára jedno mimoriadne vydarené obdobie devätnástky a začína nová etapa na ceste za umením.

V tejto neveselej, nevľúdnej, pandémiou poznačenej atmosfére, napriek všetkým nepríjemnostiam, ktoré nás otravujú už vyše roka, sa desať mladých výtvarníkov podujalo vystúpiť z jej zovretia a v devätnástke predstaviť svoju najnovšiu tvorbu.

Od januárovej inštalácie visia ich práce na stenách galérie a čaká sa len na koniec uzávery, aby mladí svojou tvorbou mohli publikum potešiť a dať mu aspoň na chvíľu nádej zabudnúť na pliagu, ktorá nás obklopuje.
Vystavené kolekcie prác na papieri podávajú reálny obraz o súčasnej tvorivej forme mladých slovenských autorov. Pridali sa k nim aj tri mladé talentované Američanky. A čo na výstavu priniesli, aký výber nám ponúkajú?

---------

V súlade s aktuálne platnými nariadeniami Vás prosíme o dodržanie predpísaných opatrení: respirátor, negatívny test, rozostupy a dezinfekcia rúk pri vstupe.
 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Galeria 19. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

film

Raj na zemi

Dokumentárny film, zachytávajúci profesionálny aj súkromný osud reportéra Andreja Bána.Viac
Št 13.5.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
letný festival

Colours of Ostrava 2022

13.7.2022 - 16.7.2022 / Ostrava / Dolní Vítkovice
odporúčame!
výstava

Edmund Gwerk - Paralely a paradoxy

15.12.2020 - 13.6.2021 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
film

Svätý Peter a pápežské baziliky Ríma

Dokument od tvorcov filmu "Florencia a Galéria Ufizzy".Viac
Ne 9.5.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!