výstava

Mišo Ormos - Blues

Mišo Ormos predstaví v galérii Photoport niekoľko sérií kresieb, ktoré zastrešuje pod názvom Blues. Blues je tvorený siedmymi sériami: Love, Ouroboros, Pets, Ribs, Fat, Amputee a House plants.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
01.03.2017 19:00, St

SM, autofelácia, poľovníci, vychrtliny, morbídna obezita, kýptiky a domáce rastliny.

Všetky tieto témy autor čerpá z internetových fór na ktorých sa osamelé bytosti so špecifickými záľubami a telesnými dispozíciami snažia získať pocit spolupatričnosti.

Autor sa venuje každej téme opakovane - desiatky, stovky ráz. Pohľad na kopu Ormosovych monotematických kresieb pripomína trest pri ktorom treba stokrát napísať na tabuľu „Už nebudem klamať/kradnúť/meškať!“

Tak ako pri tomto dobre známom treste, aj tu je repetícia spúšťačom ponorenia sa do zvolenej témy.  Ormos sa snaží vnoriť  do samoty a ľudskej podstaty zobrazovaných objektov, ktorá sa skrýva za rúškou exhibicionizmu a bizarnosti.

Ormosovi ľudia z internetových fór sú zúfalí a osamelí rovnako ako rastliny z cyklu House plants. Sú „odpojení“ od spoločnosti, tak ako sú izbové rastliny „vytrhnuté“ z prírody.

Mišo Ormos (1991, Bratislava) je multimediálny umelec venujúci sa videoartu, objektu, maľbe a kresbe. Na hudobnej scéne je známy jeho projekt Prezident Lourajder. Ako výtvarník absolvoval niekoľko samostatných i skupinových výstav v Prahe a Bratislave, poslednou je nedávna výstava v Umelke – Správa o stave,  momentálne pracuje na svojej diplomovej práci u Tomáša Svobodu na AVU v Prahe.

kurátor: Alexandra Barth

Odporúčame

koncert

Mýšačka live: Twin Tribes (USA)

12. novembra zavíta v rámci koncertnej série Mýšačka live na Pink Whale americké dark wave duo Twin Tribes.Viac
Ut 12.11.2024 / Pink Whale
odporúčame!
divadlo

Red Cat Romantique

Ľúbostná poetika, elegantná erotika, burlesque, praktické rady kombinované s názornou a dôslednou výukou Kámasútry, hudobné i...Viac
Ut 20.8.2024 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
kurz / workshop

Kurz grafiky 13+

Júlový cyklus workshopov pre mladých a dospelých ľudí priblíži vybrané grafické diela a techniky. Tri jednotlivé stretnutia na...Viac
Št 25.7.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
iná akcia

Kurátorský tematický výklad: Divaldova fotografia krajiny

St 7.8.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!