výstava

Misha Chmelíčková / Miesto snov

Výstava Miesto snov je ódou na Bratislavu, tak ako ju chce Misha vidieť a o ktorej sníva. Túto svoju víziu by rada sprostredkovala aj divákom, ktorých nechce ponechať bez snov, napospas všednej realite.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
11.09.2019 18:00, St

Kurátorka: Tea Tralna

Výstava Mishy Chmelíčkovej vnáša do bratislavskej reality nádych idealizmu a určitej harmonickosti. Notoricky známe i menej sprofanované dominanty hlavného mesta pretavuje prostredníctvom svojho charakteristického umeleckého rukopisu do (s)novej podoby miest, ktoré sú jej srdcu blízke. Pohľad, ktorý autorka nastoľuje, je však zároveň istou formou kritiky. Prostredníctvom symetrie a pravidelnosti, prvkov príznačných pre jej tvorbu, prezentuje paralelný vesmír, pokojný a usporiadaný, odlišný od sveta, ktorý denne zažíva. Jej diela možno v tomto kontexte chápať ako útek zo smogu mesta do ideálnej (medzi)reality, ktorou nás sprevádza tajomná ženská postava, autorkine všadeprítomné „prevtelenie“.

----------

Michaela Chmelíčková (*1985) je grafická dizajnérka, absolventka vizuálnej komunikácie na VŠVU v Bratislave. Je autorkou vizuálnej identity štyroch ročníkov Bielej noci, viacerých značiek, log, live vizuálov, ilustrácií a voľnej grafiky.

Odporúčame

festival

Zvuk for Modra 2020

Od 24. do 26. júla bude obľúbené vinohradnícke mesto žiť hudbou. Hudobným srdcom festivalu bude jazz, na svoje si však prídu...Viac
24.7.2020 - 26.7.2020 / Modra
odporúčame!
trh / gastro

SAShE v Tržnici

16.9.2020 - 18.9.2020 / Stará tržnica
odporúčame!
koncert

Iva Bittová & Dunaj

Št 21.1.2021 / Ateliér Babylon
odporúčame!
koncert

Živé kvety

Živé kvety založili herečka Lucia Piussi (spev, gitara) a novinár Peter Bálik (gitara), ktorí sa medzičasom vypracovali na...Viac
So 13.6.2020 / .klub pod lampou
odporúčame!