výstava

Medzinárodná výstava politických karikatúr

Putovná exteriérová renomovaných karikaturistov z krajín V4, USA a Nemecka na Hvizdoslavovom námestí. Po výstave v Bratislave, ktorá potrvá do 13. júla 2020, ju budú môcť vidieť návštevníci v Prahe, Berlíne, Varšave a Budapešti.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
09.08.2016 18:00, Ut

Svoj kritický a aktuálny pohľad na politiku a spoločnosť predstavia Daryl Cagle (USA), Pavel Reisenauer (ČR), Martin „Shooty“ Šútovec (SR), Klaus Stuttmann (DE), Andrzej Mleczko (PL) a Csaba Varga (HU). Výstava v priebehu roku 2020 postupne navštívi hlavné mestá stredoeurópskeho regiónu a Nemecka.

„Príbeh výstavy sa začal písať v roku 2010 a odtedy navštívila viac ako 30 miest a precestovala desaťtisíce kilometrov. Počas jubilejného ročníka naše pôvodné plány zrušila pandémia Covid 19. Po postupnom zlepšení situácie na Slovensku sme sa spolu so zástupcami mesta dohodli, že po vlne negatívnych udalostí si verejnosť zaslúži aj pozitívne podnety. Základným pilierom projektu je humor. Zároveň situáciu nepodceňujeme a prosíme aj návštevníkov, aby si od seba udržiavali bezpečný odstup, prípadne použili ochranné pomôcky“ dodáva Tomáš Lukačka z OZ Euforion.

Organizátori dúfajú, že ľudia prostredníctvom tejto výstavy ocenia satiru a kritický pohľad, ktorý využívajú novinári a karikaturisti, ako Šútovec, Cagle a ich kolegovia, a pochopia, že slúžia hlavne na to, aby informovali a pobavili širokú verejnosť. Zámerom je aj motivácia našich lídrov k zodpovednosti.

Výstava prezentuje karikatúry politikov naprieč celým politickým spektrom a zároveň je oslavou kritického myslenia a slobodného prejavu. Projektom vo verejnom priestore dávajú organizátori najavo, že kritický pohľad karikaturistov je neoddeliteľnou súčasťou slobodnej tlače a verejného života.

 

Odporúčame

koncert

Viva Musica! Stroon & VJ Kubriel

Ut 18.8.2020 / Dom Albrechtovcov, Kapitulská 1
odporúčame!
koncert

Cobario

Cobario, to sú gitarista Jakob Lackner alias El Coba, huslista Herwig Schaffner, zvaný Herwigos, a druhý hráč na gitaru, Georg...Viac
Št 13.8.2020 / Staromestské centrum KaV - Zichyho palác
odporúčame!
film

Aj dvaja sú rodina

Po svetovom hite Nedotknuteľní Omar Sy opäť žiari v skvelej komédii.Viac
Ut 4.8.2020 / Areál hier Radosť Štrkovec
odporúčame!
letný festival

Brutal Assault Festival 2021

10.8.2021 - 14.8.2021 / Jaroměř - Pevnosť Josefov
odporúčame!