výstava

Matúš Zajac / Paradoxy života

Autor sa dlhodobo venuje sociálnemu dokumentu.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
07.05.2019 18:00, Ut


V obrazovej eseji z rokov 2015 – 2018 autor približuje príbeh ženy, ktorej komplikovaný zdravotný stav ani neľahký život nebráni vo vyžarovaní osobnej energie a jej odovzdávaní prostredníctvom pomoci druhým ľuďom formou kanisterapie. Tej sa profesionálne venuje v podobe služby deťom, onkologickým pacientom, mentálne hendikepovaným či seniorom.

„Priznám sa. Po návštevách v ústavoch som mával nočné mory, nemohol som spať. Petra mi vtedy povedala: Zavri za sebou dvere. To, čo je vnútri, tam zostáva. Nenos si to domov, lebo sa zblázniš. A teraz tie fotky zbadám, a jednoducho ma to rozsype,“ povedal o výstave jej autor Matúš Zajac.

----------------

Matúš Zajac študoval fotografiu v Prahe na FAMU a v Bratislave na VŠVU. Vydal knihy Podoby viery (2011), OUT (2014), Anton Srholec – Bezdomovec z povolania (s Pištom Vandalom, 2015). Získal viacero ocenení, vrátane Best of Photojournalism za editovanie (.týždeň), Novinárskej ceny, Czech Press Photo a Slovak Press Photo. Vyučuje fotografiu na Filozofickej fakulte UK v Bratislave na katedre žurnalistiky a na Strednej umeleckej škole SSUŠAT. Je odborným garantom portálu pre dokumentárnu fotografiu www.dofoto.sk,
spolupracuje s rôznymi vydavateľstvami a magazínmi, vedie workshopy zamerané na teóriu a prácu v teréne. Svoju tvorbu pravidelne vystavuje doma a v zahraničí.

Odporúčame

Prechádzka / exkurzia

Nočná prehliadka Svätého Jura

Máte radi víno, históriu a tajomstvá? Poďte spoznať zaujímavosti a záhady pamiatkovej rezervácie Svätého Jura.Viac
So 27.7.2019 / Svätý Jur
odporúčame!
koncert

Davová psychóza

Davová psychóza zahajuje letnú sezónu. V rámci letných koncertov predstaví aj niekoľko nových songov, tak sa nechajte prekvapiť.Viac
Koncerty na garážach, Pod prístavným mostom / Prístavná 9 / Randal Club
odporúčame!
film

Punk je hned!

Príbeh drogovo závislého rebela bez príčiny, ktorý neustále naráža na všeobecne platné pravidlá.Viac
Cinemax Bory Mall / Kino Lumière
odporúčame!
party

SIGNAll_FM & Drumatique

Pi 18.10.2019 / Dunaj˜
odporúčame!