výstava

Maľba 2019 - výstava 20 finalistov súťaže

Pozrite sa na diela najlepších mladých maliarov súčasnosti.

Táto akcia sa konala v minulosti


Súťaž Maľba - Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov už 14 rokov plní svoje poslanie, pre ktoré vznikla. Poslanie vyťahovať na svetlo tie najväčšie talenty spomedzi mladých profesionálnych maliarov na Slovensku a približovať umenie širokej verejnosti. 

Príďte sa pozrieť na výstavu 20 finalistov súťaže Maľba 2019, ktorých vybrala medzinárodná porota. Jej členmi sú maliar a pedagóg z Českej republiky Daniel Balabán, britská galeristka Rózsa Farkas, riaditeľka Východoslovenskej galérie a kurátorka Dorota Kenderová a maďarská odborníčka na súčasné výtvarné umenie a kurátorka Róna Kopeczky.

Práve štvorica uznávaných odborníkov je garanciou toho, že spomedzi 96 tento rok prihlásených talentov vzišla zo súťaže aktuálna zostava 20 umelcov, ktorí najvýstižnejšie ukazujú, akým smerom sa bude formovať budúcnosť modernej profesionálnej maľby na Slovensku. Obraz o súčasnom mladom umení si môžete vytvoriť na výstave v bratislavskej Galérii Nedbalka, ktorá sa koná do 27. októbra. Vďaka Nadácii VÚB je zabezpečený voľný vstup pre každého návštevníka.

Samotnej výstave predchádzala vernisáž, na ktorej sú každoročne vyhlasovaní 3 víťazi súťaže Maľba. Tentorok sa nimi stali tri maliarky – Lucia Oleňová, Eva Hettmer a Jana Zatvarnická. Tie získavajú okrem uznania odborníkov aj finančnú odmenu v celkovej výške 20 000 eur. 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Tomáš Turčan. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

výstava

Albín Brunovský - Maľby na dreve

12.3.2020 - 30.8.2020 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
film

Králiček Jojo

Jojo si to užíva. Ako správny chlapec má kopec kamarátov, nie len na dvore, ale priamo v Hitlerjugende. Najlepší kamoš sa volá...Viac
Ut 2.6.2020 / Kino Mier Modra
odporúčame!
kurz / workshop

Yoga a meditácia s Fredym Ayisim

2.6.2020 - 6.6.2020 / Park Andreja Hlinku
od vás odporúčame!
letný festival

Festival Atmosféra 2021

6.8.2021 - 8.8.2021 / Hontianske Nemce - Vinice
odporúčame!