výstava

Maľba 2019 - výstava 20 finalistov súťaže

Pozrite sa na diela najlepších mladých maliarov súčasnosti.

Táto akcia sa konala v minulosti


Súťaž Maľba - Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov už 14 rokov plní svoje poslanie, pre ktoré vznikla. Poslanie vyťahovať na svetlo tie najväčšie talenty spomedzi mladých profesionálnych maliarov na Slovensku a približovať umenie širokej verejnosti. 

Príďte sa pozrieť na výstavu 20 finalistov súťaže Maľba 2019, ktorých vybrala medzinárodná porota. Jej členmi sú maliar a pedagóg z Českej republiky Daniel Balabán, britská galeristka Rózsa Farkas, riaditeľka Východoslovenskej galérie a kurátorka Dorota Kenderová a maďarská odborníčka na súčasné výtvarné umenie a kurátorka Róna Kopeczky.

Práve štvorica uznávaných odborníkov je garanciou toho, že spomedzi 96 tento rok prihlásených talentov vzišla zo súťaže aktuálna zostava 20 umelcov, ktorí najvýstižnejšie ukazujú, akým smerom sa bude formovať budúcnosť modernej profesionálnej maľby na Slovensku. Obraz o súčasnom mladom umení si môžete vytvoriť na výstave v bratislavskej Galérii Nedbalka, ktorá sa koná do 27. októbra. Vďaka Nadácii VÚB je zabezpečený voľný vstup pre každého návštevníka.

Samotnej výstave predchádzala vernisáž, na ktorej sú každoročne vyhlasovaní 3 víťazi súťaže Maľba. Tentorok sa nimi stali tri maliarky – Lucia Oleňová, Eva Hettmer a Jana Zatvarnická. Tie získavajú okrem uznania odborníkov aj finančnú odmenu v celkovej výške 20 000 eur. 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Tomáš Turčan. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

trh / gastro

Vianočné trhy na zámku Schloss Hof

Doprajte si zážitok na ktorý sa nezabúda
. Vianoce sú časom milých prekvapení a malých zázrakov, časom mimoriadnych zážitkov,...Viac
23.11.2019 - 22.12.2019 / Schloss Hof
odporúčame!
koncert

Lyrik H sólo & Roland Kánik + krst vinylu albumu Ja

So 30.11.2019 / Fuga
odporúčame!
literárna akcia

LQ Literárny kvocient : Literárna revízia troch dekád

Po 25.11.2019 / .klub pod lampou
odporúčame!
divadlo

Štvorec

Štvorec. Štyri krát štyri metre. Geometrický útvar, ktorý čaká na svoj obsah. Inštalácia štvorca a jeho umiestnenie do galérie z...Viac
23.11.2019 - 18.1.2020 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!