výstava

Lucia Horváthová / Invisible insights

V galérií Artotéka predstaví maliarka Lucia Horvátová svoju najnovšiu tvorbu z posledného obdobia s názvom Invisible Insights.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
05.09.2019 17:00, Št

Kurátorka: Martina Ivičič

Autorka sa primárne venuje abstraktnej maľbe na plátne. Do svojej tvorby pretavuje viaceré výrazové prvky a maliarske postupy, ktoré vytvárajú svojbytné tematické, či významové celky. Maľba Lucie Horvátovej v sebe zlučuje mnohé skryté odkazy, typické svojou výraznou farebnosťou a tvarovou rôznorodosťou od geometrickej abstrakcie a repetície až po zobrazovanie organicky pôsobiacich fragmentov a entít.

----------

Lucia Horvátová (*1991 Zlaté Moravce) vyštudovala bakalárske štúdium na Fakulte výtvarných umení v Banskej Bystrici a je absolventkou magisterského štúdia v ateliéri maľby na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Študijnú stáž absolvovala na Escola Superior de Disseny de Les Illes Balears, Palma de Mallorca. V rokoch 2015 a 2018 bola finalistkou súťaže VÚB Maľba. Samostatne vystavovala v Banskej Bystrici, Prahe a Bratislave.

Odporúčame

film

Parazit (čiernobiela verzia)

Po 8.6.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
festival

Sensorium 2020

28.8.2020 - 30.8.2020 / Bratislava
odporúčame!
film

Biely, biely deň

V odľahlom islandskom mestečku začína bývalý policajný náčelník podozrievať miestneho chlapíka z pomeru s jeho ženou, ktorá pred...Viac
Po 8.6.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Judas Priest

Po 12.7.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!