výstava

Lucia Horváthová / Invisible insights

V galérií Artotéka predstaví maliarka Lucia Horvátová svoju najnovšiu tvorbu z posledného obdobia s názvom Invisible Insights.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
05.09.2019 17:00, Št

Kurátorka: Martina Ivičič

Autorka sa primárne venuje abstraktnej maľbe na plátne. Do svojej tvorby pretavuje viaceré výrazové prvky a maliarske postupy, ktoré vytvárajú svojbytné tematické, či významové celky. Maľba Lucie Horvátovej v sebe zlučuje mnohé skryté odkazy, typické svojou výraznou farebnosťou a tvarovou rôznorodosťou od geometrickej abstrakcie a repetície až po zobrazovanie organicky pôsobiacich fragmentov a entít.

----------

Lucia Horvátová (*1991 Zlaté Moravce) vyštudovala bakalárske štúdium na Fakulte výtvarných umení v Banskej Bystrici a je absolventkou magisterského štúdia v ateliéri maľby na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Študijnú stáž absolvovala na Escola Superior de Disseny de Les Illes Balears, Palma de Mallorca. V rokoch 2015 a 2018 bola finalistkou súťaže VÚB Maľba. Samostatne vystavovala v Banskej Bystrici, Prahe a Bratislave.

Odporúčame

koncert

Korben Dallas / Bazén tour + David Stypka & Bandjeez (CZ)

Št 7.11.2019 / Majestic music club
odporúčame!
výstava

Matej a Juraj Krén / Knihy - Obrazy

Matej Krén pripravil na výstavu v Pálffyho paláci tri nové diela. Sú vzájomne kontrastné, ale zároveň úzko prepojené s objektom...Viac
26.9.2019 - 1.3.2020 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!
koncert

Lamb (UK)

Po 25.11.2019 / Majestic music club
odporúčame!
výstava

Vincent Hložník / Svedectvo ľudskej existencie

23.10.2019 - 4.11.2019 / Koncertná sieň Klarisky
odporúčame!