výstava

Krv nerastie na stromoch

Na výstave Krv nerastie na stromoch predstaví svoje kresby, grafiky aj digitálne výstupy celkom 15 umelcov z Fínska, Mexika a Slovenska, nachádzajúcich sa na hrane medzi príjemne estetickým a krvavo dekadentným

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
02.03.2012 19:00, Pi

Krv nerastie na stromoch je pokračovaním dobročinnej akcie Kvapka krvi tým, ktorí sa ocitli na hrane, ktorá sa uskutočnila 10. februára 2012 v Bateliéri.

T-Gallery participovala na podujatí nielen ako organizátor sprievodnáho programu, ale takisto, v súlade s pravidlami podujatia, vyslala jedného člena, aby sa zúčastnil darovania krvi pod heslom „Kto dá viac“.

T-Gallery pokračuje v dobročinnom duchu aj vo svojich galerijných priestoroch a pripravila pre darcov krvi unikátny darček. Počas vernisáže výstavy Krv nerastie na stromoch daruje prvým štyridsiatim darcom krvi (po preukázaní sa transfúznou kartičkou o darcovstve) pri vstupe na vernisáž originálnu a pre túto príležitosť špeciálne vytvorenú grafiku od umelca Gézu Németha.

Samotná výstava prebehne v priestoroch T-Gallery galérie a tunelu. T-Gallery „tunel“ z 15-ého storočia nadväzuje na podzemné katakomby vedúce do Dómu Sv. Martina a až na Bratislavský hrad.

Galéria sprístupňuje 25 metrový úsek tunelu, v ktorom na začiatku storočia sídlil obchod s mäsom. T-Gallery tak v rámci unikátnej vizuálno-hudobnej performance v podaní VJ Olique a DJ Stroon poukáže aj na krvavú históriu priestoru galérie.

Odporúčame

letný festival

Uprising reggae festival 2017

Africká roots reggae legenda Alpha Blondy, posledný koncert Irie Revoltés, Zion Train, 5'nizza, Foreign Beggars, Congo Natty, a...Viac
25.8.2017 - 26.8.2017 / Zlaté piesky
odporúčame!
film

FC Roma

Dokumentárna tragikomédia o tíme, ktorý si takmer nekopol do lopty, ale bezmála vyhral ligu.Viac
Ne 30.4.2017 / Kamel Klub - Karloveské centrum kultúry
odporúčame!
film

Je to len koniec sveta

29.4.2017 - 1.5.2017 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Agnus Dei

Povojnový príbeh mníšok z benediktínskeho kláštora v Poľsku, ktoré otehotneli po znásilnení vojakov víťaznej Červenej armády...Viac
Po 22.5.2017 / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!