výstava

Krv nerastie na stromoch

Na výstave Krv nerastie na stromoch predstaví svoje kresby, grafiky aj digitálne výstupy celkom 15 umelcov z Fínska, Mexika a Slovenska, nachádzajúcich sa na hrane medzi príjemne estetickým a krvavo dekadentným

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
02.03.2012 19:00, Pi

Krv nerastie na stromoch je pokračovaním dobročinnej akcie Kvapka krvi tým, ktorí sa ocitli na hrane, ktorá sa uskutočnila 10. februára 2012 v Bateliéri.

T-Gallery participovala na podujatí nielen ako organizátor sprievodnáho programu, ale takisto, v súlade s pravidlami podujatia, vyslala jedného člena, aby sa zúčastnil darovania krvi pod heslom „Kto dá viac“.

T-Gallery pokračuje v dobročinnom duchu aj vo svojich galerijných priestoroch a pripravila pre darcov krvi unikátny darček. Počas vernisáže výstavy Krv nerastie na stromoch daruje prvým štyridsiatim darcom krvi (po preukázaní sa transfúznou kartičkou o darcovstve) pri vstupe na vernisáž originálnu a pre túto príležitosť špeciálne vytvorenú grafiku od umelca Gézu Németha.

Samotná výstava prebehne v priestoroch T-Gallery galérie a tunelu. T-Gallery „tunel“ z 15-ého storočia nadväzuje na podzemné katakomby vedúce do Dómu Sv. Martina a až na Bratislavský hrad.

Galéria sprístupňuje 25 metrový úsek tunelu, v ktorom na začiatku storočia sídlil obchod s mäsom. T-Gallery tak v rámci unikátnej vizuálno-hudobnej performance v podaní VJ Olique a DJ Stroon poukáže aj na krvavú históriu priestoru galérie.

Odporúčame

iná akcia

Fašiangy v Modre - Modranská kapustnica 2018

Na fašiangy výskaj, v pôste brucho stískaj. Tradičná súťaž vo varení Modranskej kapustnice, symbolické pochovávanie basy.Viac
So 10.2.2018 / Kultúrne centrum Modra
odporúčame!
film

Piata loď

Slovenský film Piata loď je príbehom netradičnej detskej rodiny inšpirovaný skutočnou udalosťou, na motívy úspešného rovnomenného...Viac
So 20.1.2018 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Festival iránskych filmov 2018

Po roku sa vracia Festival iránskych filmov do kina Lumiére. Tento rok sa naň môžete tešiť od 18.1. do 20.1. 2018.Viac
18.1.2018 - 20.1.2018 / Kino Lumière
odporúčame!
party

Hochspannung!: BassTransmission: Stenny (Ilian Tape/DE)

Zabudnite na Berlín a Berghain. Skutočne invenčná nemecká scéna sa odohráva v Mníchove.Viac
Pi 16.2.2018 / Fuga
odporúčame!