výstava

Judita Csáderová / Ausgang Studio - Večný úsvit

Galéria FOG na svojej ďalšej kurátorskej výstave predstavuje významnú osobnosť slovenskej fotografie Juditu Csáderovú, s výberom diel z dvoch cyklov zo 70. a 80. rokov Zrkadlenie - Prebudenie a Stopy. Zároveň tiež dáva priestor umelcom z mladšej generácie. So svojimi najnovšími svetelnými objektmi s názvom Bio Core, ktoré boli vytvorené špeciálne pre túto výstavu, sa predstaví Ausgang Studio - Radovan Dranga a Alex Zelina.
odporúčame!
Dátum vernisáže:
08.12.2022 18:00, Št
09.12.2022, Pi - 25.02.2023, So

Snahou galérie je nielen prepájať generačne rozdielne prístupy k tvorbe, ale taktiež spoločnú motiváciu, ktorou je v oboch prípadoch dôležitosť experimentovania a manipulácie v procese tvorby.

Kým svet Judity Csáderovej je snový, poetický a kontinuálny, v tvorbe Ausgang Studia narážame na niekedy až drastický odraz reality dnešného sveta, v ktorom technológia a jej vymoženosti naberajú väčšiu dôležitosť ako živé formy. V oboch prípadoch však sledujeme príbehy od ich zrodu až po moment pominutia. Csáderová využíva svoje skúsenosti s prácou so svetlom a hĺbkou ostrosti a hrá sa tak s videním diváka. Svetelné objekty Drangu a Zelinu idú priamo k podstate veci, ale zároveň taktiež spoliehajú na imagináciu svojho diváka, ktorý je schopný uchopiť príbeh a dať mu vlastný význam.

I keď sa môže na prvý pohľad zdať, že vystavované diela nemajú spoločného menovateľa a už len spôsobom technického prevedenia a vzhľadom na časový odstup sú nespojiteľné, opak je pravdou. Prepojenie nachádzame nielen v spoločnom motíve vody a skla či fragmentov tela a krajiny, ale aj vo veľmi silnej paralele medzi zrodom a večnosťou. Moment prebudenia je tu natrvalo uchovaný v analógových fotografiách a svetelných objektoch. Tie však naše vnímanie zámerne krivia a deformujú a nútia nás tak zamýšľať sa nad tým, či to, čo nám prezentujú, je naozaj to, čo vidíme. 

Otváracie hodiny: Štvrtok - Sobota : 15:00 - 19:00 (V iné dni na základe dohody.)

Odporúčame

koncert

Spoločný koncert: Terrible 2s + Robert Pospiš & Martin Sillay

Kapela Terrible 2s už v tomto roku stihla nahrávanie nového albumu práve s Robertom Pospišom a Martinom Sillayom, ktorí sa na...Viac
Št 2.2.2023 / .klub pod lampou
odporúčame!
koncert

Slobodná Európa

Slobodná Európa uvádza špeciálne turné k albumu Trojka (2003), od ktorého vydania ubehne presne 20 rokov. Koncertný playlist bude...Viac
Pi 31.3.2023 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Pražský výběr

Pi 21.4.2023 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Matt Storm (CAN) + Genius Locci

So 4.2.2023 / Pink Whale
odporúčame!