výstava

Ivana Orviská / Nezabudnuteľné miesta

Spoločnosť Audi Centrum Bratislava a ag. Amymon predstavujú výstavu "Nezabudnuteľné miesta" výtvarníčky Ivany Orviskej.

Táto akcia sa konala v minulosti

Aj keď výtvarným umením bola priťahovaná už od svojho detstva , život to riadil trochu ináč a profesionálne pokračovala v kariére v oblasti marketingu.
Láska k umeniu a k tvorivosti bola tak silná, že k svojej tvorbe sa vrátila veľmi intenzívne od roku 2013. Jej tvorbu ovplyvňovali impresionisti ako Claude Monet, Van Gogh , Pissaro, henri-Edmont Cross či Olga Wisinger – Florian a novšie David Hockney či Gerhard Richter.

Jej motiváciou je zobrazovať svoje vnútorné pocity, zažívané počas cestovania na plátno a tým sa vrátiť v čase k reálnym miestam a tento príjemný optimistický pohľad vtlačiť do svojich obrazov pomocou neobvyklých kombinácii farieb a reliéfu.
Inšpiráciu čerpá z prírody, z krajiny, záhradných, ale aj morských scenérií. Často svoje obrazy tvorí priamo v plenéri. Ivana Orviska pracuje v Bratislave, ale aj v oblasti Llucmajor, na Mallorce.

Statement :
„Maľujem nielen to čo vidím, čiže reálne miesta, ale predovšetkým to čo cítim. Vo svojich obrazoch sa snažím zachytiť celú paletu farieb, svetlo a najmä ten pocit, ktorý som v tej chvíli a práve na tom mieste cítila - pokoj, radosť, šťastie a na druhej strane nekonečné množstvo energie“.

Odporúčame

koncert

Ensemble Arco Antiqua - Hudba medzi stredovekom a renesanciou Leonarda da Vinci

V roku, v ktorom si pripomíname 500-té výročie od smrti Leonarda da Vinci, Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave organizuje...Viac
Ut 29.10.2019 / Kostol sv. Štefana - Kapucíni
odporúčame!
film

Skutok sa stal

FK Nostalgia / Cinema City Eurovea / Cinema City Polus / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Plnka: Lyra Valenza (Opal Tapes), Peal, pstmn, memb x Stix

Št 31.10.2019 / Fuga
odporúčame!
film

Špina

Intímna dráma z prostredia dospievajúcich detí sa odohráva v súčasnej Bratislave.Lena je sedemnásťročné dievča, ktoré vzdoruje...Viac
Po 25.11.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!