výstava

Ivana Orviská / Nezabudnuteľné miesta

Spoločnosť Audi Centrum Bratislava a ag. Amymon predstavujú výstavu "Nezabudnuteľné miesta" výtvarníčky Ivany Orviskej.

Táto akcia sa konala v minulosti

Aj keď výtvarným umením bola priťahovaná už od svojho detstva , život to riadil trochu ináč a profesionálne pokračovala v kariére v oblasti marketingu.
Láska k umeniu a k tvorivosti bola tak silná, že k svojej tvorbe sa vrátila veľmi intenzívne od roku 2013. Jej tvorbu ovplyvňovali impresionisti ako Claude Monet, Van Gogh , Pissaro, henri-Edmont Cross či Olga Wisinger – Florian a novšie David Hockney či Gerhard Richter.

Jej motiváciou je zobrazovať svoje vnútorné pocity, zažívané počas cestovania na plátno a tým sa vrátiť v čase k reálnym miestam a tento príjemný optimistický pohľad vtlačiť do svojich obrazov pomocou neobvyklých kombinácii farieb a reliéfu.
Inšpiráciu čerpá z prírody, z krajiny, záhradných, ale aj morských scenérií. Často svoje obrazy tvorí priamo v plenéri. Ivana Orviska pracuje v Bratislave, ale aj v oblasti Llucmajor, na Mallorce.

Statement :
„Maľujem nielen to čo vidím, čiže reálne miesta, ale predovšetkým to čo cítim. Vo svojich obrazoch sa snažím zachytiť celú paletu farieb, svetlo a najmä ten pocit, ktorý som v tej chvíli a práve na tom mieste cítila - pokoj, radosť, šťastie a na druhej strane nekonečné množstvo energie“.

Odporúčame

letný festival

Uprising festival 2020

28.8.2020 - 29.8.2020 / Zlaté piesky
odporúčame!
výstava

Ferdinand Hložník – Tvorba ako genéza vlastnej identity

28.1.2020 - 30.6.2020 / Galéria Nedbalka
odporúčame!
prednáška / diskusia

Metódy vypočúvania a získavania informácií

Po 28.9.2020 / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!
film

Malé ženy

Jo, Meg, Amy a Beth sú štyri dospievajúce sestry, ktoré snáď ani nemôžu byť viac odlišné. Po tom, čo ich otec zahynul vo vojne,...Viac
Po 8.6.2020 / Kino Lumière
odporúčame!