výstava

Instant Promixity

Výstava s názvom Instant Proximity prezentovaná 11.9. - 30.9. 2019 v bratislavskej Galérii X predstaví tvorbu účastníčok aktuálneho 25. ročníka Medzinárodného sympózia umeleckého šperku v Kremnici.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
11.09.2019 18:00, St

Kurátorka: Mária Hriešik Nepšinská

Tradícia a kontinuita šperkárskych sympózií, ktoré už od roku 1990 organizuje Združenie šperkárov AURA, zastáva v stredoeurópskom kontexte významné miesto na poli podujatí a vzájomných stretnutí autorov zaoberajúcich sa výtvarným šperkom. Vznik nových šperkov či objektov je spätý predovšetkým s atmosférou miesta. Okrem autorských námetov a tradične spracovávanej témy vychádzajúcej z genia loci historického mesta Kremnica či vytvorenia spoločného šperku, výtvarníčky reagujú aj na špeciálny lajtmotív aktuálneho ročníka sympózia – Instant Proximity, odkazujúci na relativitu sprostredkovanej blízkosti v kontexte medziľudských vzťahov v reálnom čase a priestore.

Vzájomná blízkosť ponúka príležitosť na interaktivitu, jej absencia naopak podmieňuje intenzitu jej prežívania. Digitálna éra, ktorú žijeme, nám ale poskytuje možnosti ako sprostredkovane isté formy blízkosti bezprostredne zažívať, preklenúť vzdialenosti, dotknúť sa, splynúť.

Na výstave šperkov a objektov vytvorených počas jubilejného ročníka Medzinárodného sympózia umeleckého šperku v Kremnici predstavia svoje autorské koncepty výtvarníčky medzinárodného zloženia: Christina Karababa /GR/DE, Jana Machatová /SK, Adriana Almeida Meza /CO/DE, Mája Kindl Steffanová /CZ, Marta Švajdová /CZ, Mira Podmanická /SK, Mia Čopíková /SK, Maya H. Nepšinská /SK.

Odporúčame

koncert

The Telescopes

Št 12.11.2020 / Kulturák
odporúčame!
cestovanie

Cestovateľské kino: Kuba

Ut 21.7.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
film

Tintoretto: Rebel v Benátkach

Ut 23.6.2020 / Kino Mier Modra
odporúčame!
film

Radioactive

Príbeh posadnutosti vedou a vášňou medzi Mariou Sklodowskou-Curie a Pierrom Curiem. Scenár filmu bol adaptovaný z grafického...Viac
Kino Mier Modra / Artkino Za zrkadlom / Kino Lumière
odporúčame!