výstava

Hmla

Úvodná výstava novej galérie FOG sa svojou témou priamo odvoláva na názov galérie – FOG je akronym pojmu fotogaléria – respektíve jeho anglický význam, čím chceme zdôrazniť, že ide o inauguračnú či ustanovujúcu akciu tohto výstavného priestoru.

odporúčame!
03.06.2021, Št - 31.07.2021, So

Jednou z najdominantnejších kvalít hmly je zahaľovanie a tajomnosť. Takýmto chápaním sa riadila galéria aj pri výbere diel tejto výstavy. Skrývanie, zastieranie alebo prispôsobovanie si skutočnosti, zneistenie pozorovateľa či popretie faktu, toto sú prvky, ktoré spájajú všetky vystavené diela. Nie je pritom nevyhnutné, aby bol vizuálny motív hmly prítomný na fotografii.

Vzniká tak zdanlivo rôznorodá prehliadka prác fotografov, pričom tým jednotiacim faktorom je metafora. Pri hlbšej analýze vystavených fotografií ide v podstate o rozmanité prístupy k vonkajšej realite v konfrontácii s vnútorným prežívaním.

Vybrané fotografie sú tiež dielami, reprezentujúcimi tvorbu jednotlivých autorov. Galéria ponúka pohľad do produkcie strednej generácie fotografov na Slovensku s pridaným širším kontextom strednej Európy na tému metafory hmly.

Autori: Andrej Balco, Leontína Berková, Jan Durina, Dominika Gesicka, Jana Hojstričová, Leon Höllhumer, Ján Kekeli, Dušan Kochol, Ľuboš Kotlár, Gábor Arion Kudász, Lenka L. Lukačovičová, Dita Pepe, Silvia a Bart Pogoda, Eliška Sky, Olja Triaška Stefanovič

Otváracie hodiny: Štvrtok - Sobota : 15:00 - 19:00

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor FOG. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

film

Samotári

Pi 27.8.2021 / Letné kino v Líščom údolí
odporúčame!
výstava

Aldo Rossi – Kresby a Projekty

Výstava “Aldo Rossi – Kresby a projekty” patrí medzi najvýznamnejšie podujatia 14. ročníka talianskeho festivalu na Slovensku...Viac
25.6.2021 - 5.12.2021 / Slovenské národné múzeum (SNM)
odporúčame!
iná akcia

Cestovateľské kino: Portugalsko

So 14.8.2021 / Dunaj˜
odporúčame!
film

Leto 85

Režisér François Ozon sa vracia ku koreňom majstrovsky vyrozprávaných príbehov, a v tomto prípade nám dokonale sprostredkuje...Viac
Št 5.8.2021 / Kino na terase - Prior
odporúčame!