výstava

Fero Lipták - Trojskok

Výstava s názvom „Trojskok“ prináša návštevníkom výber z autorovej tvorby so zameraním predovšetkým na jeho maliarsku činnosť. Už to však nie je len známa postavička, ktorá nás sprevádza jej životnými príbehmi. Častokrát sa ocitáme vo vymyslenej krajine s lietajúcim pňom alebo modrou rybou. Autor tiež experimentuje s farebnou škálou a rôznymi čierno-bielymi variáciami, ktoré napriek „bezfarebnosti“ priťahujú diváka novými detailami a dalo by sa povedať aj novým autorovým výtvarným jazykom.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
07.04.2022 18:00, Št

Výtvarníka Fera Liptáka azda ani netreba bližšie predstavovať. Jeho neprehliadnuteľný rukopis a množstvo príbehov v réžii charakteristického človiečika mnohých z nás sprevádza už dlhé roky. A napriek tomu, že postavička ostáva rovnaká, príbehy okolo nej nikdy nenudia a sú vždy plné nápadov.

Autorov prístup k tvorbe evokuje nazeranie na svet z pohľadu múdreho dieťaťa, ktoré nie je skazené spoločnosťou ale zároveň veľmi dobre vníma všetky jej nuansy a chce sa s nimi podeliť. Z Liptákových diel cítiť radosť z tvorby a výraznú komunikáciu obrazu s divákom. Nič tu však nie je silené a príbeh obrazu sa odvíja podľa nášho nastavenia. Niekedy sa na ňom zasmejeme, inokedy sa zamyslíme…

Okrem klasickej techniky akrylu sú na výstave prezentované aj tušokresby, ktoré svojim minimalizmom vyvažujú celkový zážitok. Treba však pripomenúť, že maliarska tvorba je len jednou oblasťou, ktorej sa autor venuje. Preto aj názov „Trojskok“, ktorý vtipne poukazuje na autorove „skákanie“ od filmu k divadlu a k maľbe, ale tiež v sebe zahŕňa rôznorodosť tém, ku ktorým si autorova fantázia zvykne odskočiť.

Vernisáž výstavy: 07.04.2022 o 18:00
Kurátorka výstavy: Melita Fodor Gwerková


Galéria SPP je otvorená PO-PIA 10:00-18:00
Vstup voľný

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Gallery Gwerk. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

koncert

Judas Priest + Saxon

Št 21.7.2022 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
koncert

Marky Ramone

Do bratislavského MMC prichádza bubeník legendárnych Ramones - Marky Ramone, spolu so svojou kapelou Blitzkrieg.Viac
Ut 12.7.2022 / Majestic music club
odporúčame!
vážna hudba

Viva Musica! Bratislavský chlapčenský zbor: 40. narodeniny

St 6.7.2022 / Eurovea
odporúčame!
divadlo

The Cotton Club

Št 29.9.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!