výstava

Emília Rigová / Ikony periférie

Gandy gallery Vás s radosťou pozýva na otvorenie samostatnej výstavy Emílie Rigovej, ktorá je tohtoročnou laureátkou Ceny Oskára Čepana pre slovenských umelcov do 40 rokov.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
11.12.2018 18:00, Ut


Emília Rigová (1980, Trnava) je výtvarná umelkyňa a pedagogička pôsobiaca na katedre výtvarnej kultúry Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde vyučuje predmety ako objekt, multimédiá a intermédiá.

Vo svojej tvorbe autorka pracuje najmä s objektom, najčastejšie vo forme inštalácie, s performance, alebo site-specific intervenciou. Taktiež sa vyjadruje pomocou 2D techník, a to zvyčajne prostredníctvom počítačovej grafiky obohatenej o základy klasickej maľby. Rigová skúma rôzne emócie, politiky tela či rodu alebo stereotypy, ktoré sú ovplyvnené socio-kultúrnym prostredím. Posledných niekoľko rokov sa zaoberá aj rómskou identitou a otázkam s ňou spojených, ako apropriácia rómskeho tela, postavenie rómskej ženy, a podobne. V roku 2012 si dokonca pre tieto práce vytvorila umelecký pseudonym, určité alter ego – Bári Raklóri, ktoré odkazuje na priechodnosť identít a etnických skupín, či ich neviditeľnosť v majoritnej spoločnosti.

V rámci výstavy v Gandy gallery s názvom „Ikony periférie“ predstaví okrem starších prác, aj najnovšie fotografické projekty.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Gandy gallery. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

letný festival

Hviezdne noci 2019

4-dňový mestský festival Hviezdne noci sa koná v meste Bytča a ponúka priehršť rôznych druhov umenia v impozantných...Viac
15.8.2019 - 18.8.2019 / Bytča
odporúčame!
iná akcia

Vláčik Záhoráčik (s cyklovozňom)

Cykloturistický vlak Záhoráčik už odštartoval svoju tretiu sezónu. Voziť turistov bude každú sobotu, nedeľu a počas sviatkov až...Viac
27.4.2019 - 13.10.2019 / Plavecké Podhradie
odporúčame!
film

Bolesť a sláva

Antonio Banderas a Penélope Cruz v novom filme kultového španielského režiséra Pedra Almodóvara.Viac
Kino Pezinok / FK Nostalgia / Kino Mier Modra / Kino Lumière / Kino Mladosť / Cinemax Bory Mall / Cinema Ci...
odporúčame!
koncert

Dream Theater

Legenda progresívneho rocku, kapela Dream Theater, vystúpi v utorok 16. júla 2019 v bratislavskom NTC.Viac
Ut 16.7.2019 / Axa Aréna NTC
odporúčame!