výstava

Emília Rigová / Ikony periférie

Gandy gallery Vás s radosťou pozýva na otvorenie samostatnej výstavy Emílie Rigovej, ktorá je tohtoročnou laureátkou Ceny Oskára Čepana pre slovenských umelcov do 40 rokov.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
11.12.2018 18:00, Ut


Emília Rigová (1980, Trnava) je výtvarná umelkyňa a pedagogička pôsobiaca na katedre výtvarnej kultúry Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde vyučuje predmety ako objekt, multimédiá a intermédiá.

Vo svojej tvorbe autorka pracuje najmä s objektom, najčastejšie vo forme inštalácie, s performance, alebo site-specific intervenciou. Taktiež sa vyjadruje pomocou 2D techník, a to zvyčajne prostredníctvom počítačovej grafiky obohatenej o základy klasickej maľby. Rigová skúma rôzne emócie, politiky tela či rodu alebo stereotypy, ktoré sú ovplyvnené socio-kultúrnym prostredím. Posledných niekoľko rokov sa zaoberá aj rómskou identitou a otázkam s ňou spojených, ako apropriácia rómskeho tela, postavenie rómskej ženy, a podobne. V roku 2012 si dokonca pre tieto práce vytvorila umelecký pseudonym, určité alter ego – Bári Raklóri, ktoré odkazuje na priechodnosť identít a etnických skupín, či ich neviditeľnosť v majoritnej spoločnosti.

V rámci výstavy v Gandy gallery s názvom „Ikony periférie“ predstaví okrem starších prác, aj najnovšie fotografické projekty.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Gandy gallery. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

prednáška / diskusia

Metódy vypočúvania a získavania informácií

Po 28.9.2020 / Dom kultúry Zrkadlový háj
odporúčame!
koncert

Koncert Hudba dneška v SNG 36 – Chorals for Violin Solo

Tohtoročný koncertný cyklus otvorí svojím recitálom slovenský umelec Milan Paľa. Predstaví na ňom pestrý program zostavený z diel...Viac
Ut 22.9.2020 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
divadlo

Mutanti

St 28.10.2020 / GUnaGU
odporúčame!
film

Radioactive

Príbeh posadnutosti vedou a vášňou medzi Mariou Sklodowskou-Curie a Pierrom Curiem. Scenár filmu bol adaptovaný z grafického...Viac
odporúčame!