výstava

Dušan Kochol - W. Ego Journals

Dušan Kochol je mladý, kreatívny a otvorený človek s nadhľadom, ktorý všetky tieto vlastnosti prenáša aj do svojej fotografickej prá­ce.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
28.01.2015 17:30, St

S absolútnou sebaistotou využíva médium fotografie na reflektovanie a pretváranie svojho vnútorného sveta a pocitov tak, aby vytvoril a predniesol svoju emotívnu „reč“ verejnosti, a zároveň sa uistil, že to, čo vychádza z jeho vnútra, je zrozumiteľné aj pre neho samého.

W. Ego / W (alter) Ego Journals (2014) je projekt, v ktorom autor rozohráva niekoľko hier medzi svojím reálnym Ja a svojím „alter“ Ja. Každá fotografia je „zápisom“ reálnych zážitkov, ktoré sú často desivé, silne emotívne či jednoducho úžasné, a s ktorými sa autor vyrovnáva cez svoje alternatívne vnútorné cítenie, prostredníctvom ktorého sa snaží pochopiť hlbší zmysel životných udalostí.

Médium fotografie, konkrétne portrétnej fotografie, si berie za svoje a práve cez portrét sa snaží priblížiť k svojmu zážitku tak, ako sa pomocou sebaanalýzy snaží priblížiť ku svojmu skrytému alter egu. Napriek tomu, že to môže vyznievať príliš komplikovane, alebo nebodaj zmätene, výsledný „produkt“ celého tohto procesu je jasne podaný príbeh jedného človeka, s mnohými tvárami, ktoré sa formujú podľa aktuálneho stavu mysle a srdca. Je to poetický, emotívny a sebareflexný odraz každého z nás.

Kocholov vizuálny jazyk je silný, farebný, zároveň veľmi čistý a nadovšetko aktuálny. Svojimi fotografiami otvára otázky, ktoré sú často zodpovedateľné len pomocou nášho vlastného obrazotvorného a pocitového postoja, ktoré by malo byť výsledkom individuálneho a otvoreného prístupu k sebe samému, ako aj k svojim budúcim zážitkom a príbehom, ktoré k nám cez tento prístup prichádzajú.

Kurátorka: Michaela Bosáková

Odporúčame

film

Chlast

Štyria priatelia, učitelia na strednej škole, testujú teóriu, že zlepšia svoj život udržiavaním konštantnej úrovne alkoholu v...Viac
Kino Film Europe / Kino Nostalgia
odporúčame!
iná akcia

Noc vonku 2022

Št 1.12.2022 / Nová Cvernovka
od vás odporúčame!
iná akcia

Urban Market 2022 (vianočná edícia) 2022

Urban Market vo svojej špeciálnej zimnej edícii zavíta v decembri do Starej tržnice. Zažite vianočnú atmosféru a podporte lokálnu...Viac
7.12.2022 - 21.12.2022 / Stará tržnica
odporúčame!
výstava

Antonín Kratochvíl (CZ) – Z očí do očí 2

2.11.2022 - 30.11.2022 / Český dom, Prepoštská 6
odporúčame!