výstava

Dušan Kochol - W. Ego Journals

Dušan Kochol je mladý, kreatívny a otvorený človek s nadhľadom, ktorý všetky tieto vlastnosti prenáša aj do svojej fotografickej prá­ce.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
28.01.2015 17:30, St

S absolútnou sebaistotou využíva médium fotografie na reflektovanie a pretváranie svojho vnútorného sveta a pocitov tak, aby vytvoril a predniesol svoju emotívnu „reč“ verejnosti, a zároveň sa uistil, že to, čo vychádza z jeho vnútra, je zrozumiteľné aj pre neho samého.

W. Ego / W (alter) Ego Journals (2014) je projekt, v ktorom autor rozohráva niekoľko hier medzi svojím reálnym Ja a svojím „alter“ Ja. Každá fotografia je „zápisom“ reálnych zážitkov, ktoré sú často desivé, silne emotívne či jednoducho úžasné, a s ktorými sa autor vyrovnáva cez svoje alternatívne vnútorné cítenie, prostredníctvom ktorého sa snaží pochopiť hlbší zmysel životných udalostí.

Médium fotografie, konkrétne portrétnej fotografie, si berie za svoje a práve cez portrét sa snaží priblížiť k svojmu zážitku tak, ako sa pomocou sebaanalýzy snaží priblížiť ku svojmu skrytému alter egu. Napriek tomu, že to môže vyznievať príliš komplikovane, alebo nebodaj zmätene, výsledný „produkt“ celého tohto procesu je jasne podaný príbeh jedného človeka, s mnohými tvárami, ktoré sa formujú podľa aktuálneho stavu mysle a srdca. Je to poetický, emotívny a sebareflexný odraz každého z nás.

Kocholov vizuálny jazyk je silný, farebný, zároveň veľmi čistý a nadovšetko aktuálny. Svojimi fotografiami otvára otázky, ktoré sú často zodpovedateľné len pomocou nášho vlastného obrazotvorného a pocitového postoja, ktoré by malo byť výsledkom individuálneho a otvoreného prístupu k sebe samému, ako aj k svojim budúcim zážitkom a príbehom, ktoré k nám cez tento prístup prichádzajú.

Kurátorka: Michaela Bosáková

Odporúčame

koncert

Jazzanova - The Pool

Nemecký nu jazzový projekt Jazzanova je späť. 13. septembra v Majestic Music Clube.Viac
Št 13.9.2018 / Majestic music club
odporúčame!
iná akcia

Dobrý trh na Panenskej

Dobrý trh sa 15. septembra znova vráti tam, kde sa uskutočnil vôbec poprvýkrát, do susedstva Panenskej ulice. Okrem kvalitných...Viac
So 15.9.2018 / Panenská ul., Bratislava
odporúčame!
film

Masaryk

Dramatický príbeh, venovaný osudom diplomata a neskoršieho československého ministra zahraničia, Jana Masaryka. Film získal...Viac
Št 30.8.2018 / Mestská knižnica Ruda Morica Stupava
odporúčame!
koncert

Korben Dallas a Adam Baldych

Korben Dallas vyrazia na jesenné turné s poľským huslistom Adamom Baldychom. Koncert sa bude konať v MMC-čku 13. októbra 2018.Viac
So 13.10.2018 / Majestic music club
odporúčame!