výstava

11. Charitatívny aukčný salón APPA – Predaukčná výstava

Ešte nestihli úplne odznieť emócie z jubilejného desiateho ročníka a Asociácia pomoci postihnutým – APPA pripravuje 11. ročník Charitatívneho aukčného salóna.

Táto akcia sa konala v minulosti

Opäť online, no s reálnou pomocou pre šesť detí i dospelých s neľahkým osudom. Dražené diela popredných slovenských výtvarníkov však predsa len ukážeme očiam verejnosti. Predaukčná výstava charitatívneho projektu sa uskutoční v dňoch od 2. do 8. novembra 2021 v Staromestskej galérii Zichy v Bratislave. 

Veľmi sa tešíme, že na rozdiel od jari, keď sme vás predaukčnou výstavou sprevádzali iba virtuálne, na jeseň si môžete kolekciu toho najlepšieho zo slovenského súčasného umenia vychutnať v Zichyho paláci naživo. P

rojekt podporilo celkovo 48 popredných slovenských výtvarníkov alebo ich rodín. Na výstave nájdete 64 dražených diel. Hlavným motívom tohtoročnej aukcie sa stalo dielo Mareka Ormandíka – Busta s maskou III., ktoré vzniklo vlani s nástupom pandémie a reflektuje neľahkú dobu rúškovú.  

S dôrazom na ochranu zdravia a v súlade s aktuálne platnými opatreniami vyplývajúcimi z COVID AUTOMATU bude výstava pre verejnosť otvorená v režime OTP. Obdivovať to pekné – tak sme si dovolili odľahčene premenovať tento režim my, priaznivci výtvarného umenia. A potom si v pohodlí domova pekné dielo zakúpiť a zlepšiť tým život deťom a dospelým s telesným postihnutím.

11. ročník Charitatívneho aukčného salóna sa uskutoční na online platforme Aukčnej spoločnosti SOGA, ktorá je počas celej histórie podujatia jeho odborným garantom. Dražiť sa bude online počas celého týždňa od 9. do 16. novembra 2021.Tešiť sa môžete aj na online komentovanú prehliadku dražených diel, ktorú pre záujemcov už tradične pripravuje Nina Gažovičová z aukčnej spoločnosti SOGA (nájdete ju na stránke appa.sk alebo soga.sk).

Umenie a charita idú ruka v ruke už jedenásť rokov  
Charitatívny aukčný salón realizuje APPA v spolupráci s Nadáciou TA3 a Aukčnou spoločnosťou SOGA. Aj tentokrát sa podarilo dať dokopy hodnotnú kolekciu výtvarných diel, ktorá čaká už len na vás, kupujúcich. Spoločne môžeme dokázať, že táto zvláštna doba, ktorá mení naše životy, nemení našu schopnosť pomáhať. Umelci, ktorí darovali svoje diela bez nároku na honorár, to už dokázali. 

Zopár čísel na záver ... 
Za desať ročníkov charitatívneho projektu Asociácia pomoci postihnutým - APPA poskytla 71 hendikepovaným finančnú výpomoc spolu vo výške 222.382 eur na nevyhnutné potreby, ktoré zlepšili kvalitu ich životov. Doteraz sa dražilo 440 umeleckých diel. 10. ročník Charitatívneho aukčného salóna skončil so skvelým výsledkom. Prostredníctvom aukcie na online platforme Aukčnej spoločnosti SOGA sa podarilo vydražiť diela za takmer 40 tisíc eur. V mene tých, ktorým je pomoc určená, Vám z celého srdca ďakujeme a želáme veľa úspechov aj pri 11. ročníku aukcie!

Vstup je voľný

Pozrite si katalóg

Odporúčame

party

Hochspannung! w/ Salome (Herrensauna/Berlin) - odložené

Pi 10.12.2021 / Fuga
odporúčame!
divadlo

Noc na Broadway: The Only Helga Show

The Only Helga a jej hostia vás prevedú nocou na Broadway! Louis Band a náš showensemble budú hrať svetoznáme muzikálové melódie...Viac
10.12.2021 - 28.1.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
iná akcia

Singularch online: False Mirror Office

Čerstvé Ovocie a Archtung pozývajú na online prednášku a diskusiu. Pôvodný offline formát sa presúva do online prostredia. V...Viac
St 15.12.2021 / online
odporúčame!
výstava

Miznúce telo

Výstava Miznúce telo je zážitkovou esejou o „miznutí" fyzických tiel v našich životoch. Všíma si všeobecný trend dekorporalizácie...Viac
9.10.2021 - 30.6.2022 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!