výstava

Boris Missirkov & Georgi Bogdanov - Po stopách slávnej minulosti

Boris Misirkov a Georgi Bogdanov sú významnými bulharskými fotografmi. Venujú sa však aj výtvarnému umeniu, či práci s kamerou. Mesiac fotografie ponúka ukážku ich diel počas mesiaca november. Nájdete ich v Pistoriho paláci.

Táto akcia sa konala v minulosti

Absolvovali spolu Národné gymnázium starovekých jazykov a kultúr Sv. Cyrila Filozofa NGDEK (1985-90) v Sofii, Národnú divadelnú a filmovú akadémiu NATFA (1991-96) v Sofii a experimentálne centrum FABRICA (1997-98) v Taliansku. Pracujú výlučne v tandeme.

Ako fotografi, výtvarníci a kameramani Boris Misirkov (1971, Sofia) / Georgi Bogdanov (1971, Varna)spoluzakladateľmi Bulharskej fotografickej asociácie a zakladateľmi produkčnej spoločnosti AGITPROP. Po období práce v slobodnom povolaní pre popredné bulharské a medzinárodné publikácie a reklamné agentúry sa zameriavajú najmä na kinematografiu a pôvodnú vizuálnu tvorbu. Od roku 2000 sú nezávislí producenti a autori – kameramani mnohých dlhometrážnych dokumentov, experimentálnych videí a vizuálnych kampaní. Sú scenáristami a režisérmi dokumentov Sofia Ladino Club,  Ľudové paláce a Najsladšie. Sú kurátormi množstva fotografických výstav súčasných bulharských autorov.

Ich fotografické kompozície sú štýlovo rozmanité a dajú sa charakterizovať termínom - inscenačná dokumentaristika. Ich práce boli prezentované v samostatných a kolektívnych výstavách fotografie a súčasného umenia v Európe a USA. Ich fotografie sú v zbierkach Múzea moderného umenia v Rio de Janeiro v Brazílii, Elise Museum v Lausanne vo Švajčiarsku, Múzeu fotografického umenia v Odense v Dánsku, Národnej galérii umenia v Sofia, Mestskej galérie umenia v Sofii, Národnej  knižnici v Paríži, v rakúskej zbierke Erste Bank,  talianskej Banca Unicredito, v Európskom  parlamente, ako aj v súkromných galériách a zbierkach po celom svete.

Odporúčame

festival

Hortus Artis 2022

10.7.2022 - 4.9.2022 / Dom Albrechtovcov, Kapitulská 1, Bratislava
odporúčame!
vážna hudba

Viva Musica! Kučerová & Lapšanský

Št 21.7.2022 / Veľký evanjelický kostol
odporúčame!
festival

Biela noc Bratislava 2022

Biela noc je medzinárodný festival súčasného umenia, ktorý prepája umenie a verejný priestor. Ukazuje naše mesto očami umelcov a...Viac
16.9.2022 - 18.9.2022 / Bratislava
odporúčame!
koncert

Testament / Sepultura / Exodus / Death Angel / Heathen

Thrash 'till death! Testament, Sepultura, Exodus, Death Angel a Heathen v Bratislave v Refinery Gallery.Viac
Ut 12.7.2022 / Refinery Gallery
odporúčame!