výstava

Architektúra konverzií / Česko / Slovensko 2005-2015

Téma bývalých industriálnych budov rezonuje v spoločnosti najmä vďaka projektom konverzií opustených skladov, textiliek, továrenských hál, pivovarov, hút či elektrární. Upozorňujú na možnosti, predstavujú aktuálne témy architektúry a urbanizmu, rezonujú so súčasnými tendenciami v umení.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
20.02.2020 18:00, Št

Kurátor: Benjamin Fragner

V design factory si návštevníci môžu pozrieť najvýraznejšie a najzaujímavejšie pozitívne príklady nového využitia bývalých industriálnych priestorov v Česku a na Slovensku. Realizácie, ktoré boli do projektu Architektúra konverzií zahrnuté, museli splniť náročné kritériá vo vzťahu k odkazu pôvodného využitia a hodnoty. Projekty sú rozdelené podľa novo definovanej funkcie: od stavieb úžitkových (kancelárie a sklady), či komerčných (obchody a reštaurácie), cez rezidenčné (byty, hotely), po verejne prístupné (múzeá, knižnice) a prechodné, ktoré sú len dočasne sprístupnené, alebo sú využívané pre tzv. iniciačné projekty, nezriedka spojené s kultúrou a ďalšími tvorivými odbormi.

„Výstava a publikácia nie sú len súborom efektných stavieb – odrážajú aj spoločenskú atmosféru v ktorej budovy premenou prechádzali, či prechádzajú,” upresňuje Benjamin Fragner, vedúci Výskumného centra priemyselného dedičstva FA ČVUT v Prahe.

V rámci vernisáže 20. februára 2020 o 18.00 v design factory predstaví výstavu kurátor Benjamin Fragner, príspevok do diskusie o konverziách industriálnych stavieb prinesie aj architekt Luděk Rýzner z ateliéru OK PLAN z českého Humpolca. Slovenské príklady konverzií uvedú architekti Martin Paško a Zuzana Zacharová z design factory.

-----------

Vstup voľný

Odporúčame

standup / talkshow

Bratislavský Kaviár

Št 2.4.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Limp Bizkit, Static X

Po 3.8.2020 / Eurovia Aréna
odporúčame!
výstava

Epos 257 / Dymová hora + Bývanie je (nám) drahé

Hlavné mesto SR Bratislava a Múzeum mesta Bratislavy prinášajú výstavu Dymová hora, súčasného českého umelca Eposa 257...Viac
7.2.2020 - 26.4.2020 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
výstava

Martin Benka

1.1.2020 - 31.12.2020 / Historické múzeum SNM
odporúčame!