výstava

Anything Goes pt. 3: Phoenix

Sériu výstavných projektov Anything goes motivuje snaha selektívne skúmať aktuálne tendencie v súčasnom umení. Tretia časť projektu – Phoenix sa vyvinula z atmosféry post-pandemického sveta, ktorý je hladný po reštarte a vrátení sa do toho, čo sme považovali sa normálne.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
21.07.2021 18:00, St

Kurátor: Michal Stolárik

Umelkyne a umelci: Radek Brousil (CZ), Filip Dvořák (CZ), Šimon Chovan (SK), Ádám Horváth (HU), Lukas Thaler & Titania Seidl (A), Adam Šakový (SK)

Koncepcia medzinárodného kurátorského projektu sa zameriava na vizuálne a ideové deformácie, inšpiruje sa apropriovanými materiálmi a následne rekonfigurovanými formálnymi a koncepčnými zdrojmi a prisvojuje si neistý, no zároveň fascinujúci moment medzi zobrazeným a vnímaním zobrazeného. Pre vybrané diela je dôležitá hra s mystifikáciou, vytrhávanie detailov z pôvodných kontextov či preskupovanie a recyklovanie daných súvislostí.

Každý koniec, ktorý je akokoľvek skľučujúci, je prirodzene previazaný so začiatkom niečoho nového. Túžba po znovuzrodení je nepriehladnuteľná. Selekcia diel sa zameriava na motívy formálnych a ideových de(kon)štrukcií, pričom upriamuje pozornosť na moment medzi začiatkom a koncom, životom a smrťou. Na jednom mieste sa prirodzene stretávajú záblesky populárnej kultúry, sledujeme renesanciu recyklácie a simulovanie predmetov, foriem a imitáciu materiálov. Diela opúšťajú digitálny priestor a žiadajú si fyzické prežívanie.

Sprievodné podujatia: 
25.8.2021 o 17.00 - Komentovaná prehliadka

Odporúčame

divadlo

NeferNefer & Burlesque Show

Božská NeferNefer uvádza svoju Burlesque show! Zvodné vystúpenia rozkošných slečien sprevádza noblesa, humor, kvalitná hudba a...Viac
So 9.10.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Spomienka na Deža

So 18.9.2021 / Park na Fedákovej, Dúbravka, Bratislava
odporúčame!
výstava

Miloš Kopták – Z domova

26.8.2021 - 26.9.2021 / Staromestská galéria Zichy
odporúčame!
koncert

Fink (UK)

Anglický hudobník Fink príde na budúci rok (2022) do Bratislavy predstaviť pripravovanú kolekciu IIUII (It Isn’t Until It Is)...Viac
Št 12.5.2022 / Majestic music club
odporúčame!