výstava

Andy Warhol / Virtuálna realita

ZOYA Museum v Modre otvorilo novú výstavu s dielami najznámejšieho popartového umelca v spojení s virtuálnou realitou.

Táto akcia sa konala v minulosti


Andy Warhol sa v roku 1963 zúčastnil párty konajúcej sa v byte vyzdobenom cínovou fóliou. Autora tohto nápadu ihneď požiadal, aby postriebril aj jeho ateliér, ktorý si v tom čase prenajal. Billy Name potiahol steny obrovskej miestnosti cínovou fóliou, kachličky a stĺpy natrel striebornou farbou a stal sa členom komunity, ktorá do ateliéru prichádzala na amfetamínové večierky, filmovanie experimentálnych filmov a pomáhala pri tvorbe sieťotlačí.

Ak sa vám v 60. rokoch minulého storočia nepodarilo zažiť atmosféru The Factory, dnes v roku 2019 ju môžete pocítiť na vlastnej koži. Stačí, ak si nasadíte okuliare a vo virtuálnej realite sa ocitnete v najslávnejšom ateliéri Andyho Warhola.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Zoya Gallery. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

cestovanie

Kalab Cestovateľ: Turistom vo vlastnom meste

Po 19.8.2019 / Kalab, Zámocká 5
odporúčame!
standup / talkshow

Pančlajn

St 21.8.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
film

Nikdy si tu nebol

Joe je vojnový veterán, ktorý si „nazbieral“ mnoho jaziev. Svoj bezvýchodiskový život trávi medzi domom, kde žije jeho čudácka...Viac
So 14.9.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!
film

Green Book

Green Book je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v šesťdesiatych rokoch v Amerike, ktorá nebola prívetivým miestom...Viac
Ut 27.8.2019 / Kino Pezinok
odporúčame!