výstava

Alessandra Capodacqua, Paul di Felice, Christian Gattinoni / Kritici ale umelci (FR)

V krajinách ako sú napríklad Taliansko, Luxembursko či Francúzsko nie je vždy jednoduché byť kurátorom a popri tom sa venovať aj kreatívnym činnostiam. Od tohto faktu sa odrazila expozícia v parížskej galérii IMMIX “Kritici, ale umelci”, ktorá sa konala v roku 2019.

Dátum vernisáže:
07.11.2020 10:00, So
04.11.2020, St - 30.11.2020, Po

Kurátor: Paul di Felice

Mesiac fotografie

Alessandra Capodacqua sa narodila v Neapole. Fotografii sa venuje ako samouk od roku 1977. Ešte dnes vedie konferencie a semináre, na ktorých odovzdáva svoje znalosti.

Vo svojich prácach spája dávne techniky tlače spolu s novými, digitálnymi, ako je napr. iPhoneography (fotografie iPhonom). Vyučuje fotografi una New York University, Istituto Europeo di Design a Fondazione Studio Marangoni vo Florencii. Bola kurátorkou mnohých výstav fotografií a zakladala viaceré fotografické festivaly v Taliansku aj v zahraničí. Jej diela boli súčasťou mnohých výstav a nachádzajú sa v početných súkromných a štátnych zbierkach, ako napr. vo florentskej Galérii Uffizzi.

Paul di Felice je kurátor, vydavateľ a profesor na univerzite v Luxemburgu. Spoločne s Pierrom Stiwerom založili nezávislú asociáciu venovanú súčasnej fotografii Cafè Crème, ktorú podporilo aj luxemburské Ministerstvo kultúry. Ako kurátor spolupracoval na viacerých výstavách a festivaloch fotografie v Luxembursku a v Európe.

Christian Gattinoni od roku 1989 vyučuje na Scuola Nazionale di Fotografia v Arles. Pracuje ako umelecký kritik a venuje sa predovšetkým vzťahom medzi fotografiou a ostatnými druhmi umenia a humanistických vied, ktorých spoločným menovateľom je ľudské telo. Publikoval viaceré štúdie o tanci a jeho spojení s vizuálnym umením. Svoj čas delí medzi kritiku umenia, kurátorstvo a vzdelávanie v oblasti fotografovania.

-------

Vstup je voľný

Odporúčame

festival

Bratislava Design Week 2020 - pandemická edícia

Najintenzívnejší festival dizajnu na Slovensku sa bude konať napriek všekým nepredvídaným prekážkam aj v tomto roku. Témou bude "...Viac
3.12.2020 - 7.12.2020 / Bratislava
odporúčame!
divadlo

NeferNefer & Burlesque Show

Božská NeferNefer uvádza svoju Burlesque show! Zvodné vystúpenia rozkošných slečien sprevádza noblesa, humor, kvalitná hudba a...Viac
So 5.12.2020 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Jana Machatová / Peter Machata - Show Me the face

10.9.2020 - 10.1.2021 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!
výstava

Generácia 909,76

Pojem zaviedol Karol Vaculík na výstave Generácia 1909 - svedomie doby v Slovenskej národnej galérii v roku 1964. Názov vychádzal...Viac
26.6.2020 - 10.1.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!