výstava

30 rokov festivalu Mesiac fotografie

Počas Mesiaca fotografie sa Prepoštská ulica, jedna z najstarších v Bratislave, zmeni na galériu. Bude lákadlom tohtoročného festivalu Mesiac fotografie.

03.11.2020, Ut - 30.11.2020, Po

Mesiac fotografie

Kurátori: Judita Csáderová, Václav Macek

Pri desiatom výročí organizátori festivalu vyzdvihovali, že v Bratislave vystavili diela Ann Leibovitz aj Helmuta Newtona, pri dvadsiatom výročí to, že vznikol Stredoeurópsky dom fotografie. A čo  je nové v čase tridsiateho výročia? Že na jeden mesiac sa Prepoštská ulička zmení na uličku fotografie. Niet lepšieho dôkazu, že festival je nielen vecou pár nadšencov, ale mnohých, ktorí v Bratislave žijú.
Aj ľudia, ktorí s fotografiou nemajú po celý rok nič spoločné, sú ochotní dať na jeden mesiac k dispozícii svoje priestory, aby boli súčasťou fotografickej slávnosti, aby umenie bolo integrálnou súčasťou života mesta.Výstavná dramaturgia pokračuje v orientácii na tvorbu krajín strednej a východnej Európy, výnimočný je najmä výber zo skvelého festivalu z La Gacilly –  Baden pod názvom Na východe veľa nového. A kolektívna výstava českej skupiny ASA 400 s hosťom Paolom Pelegrinim, členom skupiny Magnum, tiež obsahuje rad pozoruhodných  dokumentárnych súborov o našom regióne. Tri výstavy predstavia kľúčové diela z tridsaťročnej histórie troch umeleckých škôl – VŠVU Bratislava, ITF Opava, VŠMU Bratislava.

K sledu výstav z minulosti z tvorby svetových fotografických osobností určite bude možné priradiť aj retrospektívu diela Isabely Muňoz (SP) či cyklus Imaginaria od Vika Muniza (BRA). Je to malá príprava na budúci ročník, ktorý bude venovaný latinskoamerickej fotografii.

----------

Vstup je voľný

Odporúčame

film

Zažiť to znovu

Poučná a zábavná love story rozpráva o tom, čo by sa mohlo stať, keby sme mohli zopakovať tie najkrajšie okamihy. Je to potrebné...Viac
Pi 27.11.2020 / Kino Lumière - Kino doma
odporúčame!
výstava

Ó, šaty!

6.10.2020 - 10.1.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
koncert

Slobodná Európa

Po úspešnom a vypredanom minuloročnom turné k 30. výročiu kapely si dala Slobodná Európa koncertnú pauzu, aby po roku prišli s...Viac
Majestic music club / Randal Club
odporúčame!
koncert

Apocalyptica

So 19.6.2021 / Amfiteáter Rača
odporúčame!