vážna hudba

Wolfgang Amadeus Mozart

Na poslednej symfonickej dvojici jubilejnej 70. sezóny  vystúpia po boku orchestra Slovenská filharmónia traja poprední slovenskí klaviristi mladej generácie - Matej Arendárik, Jakub Ćižmarovič a Ladislav Fančovič.
Táto akcia sa konala v minulosti

Na poslednej symfonickej dvojici jubilejnej 70. sezóny  vystúpia po boku orchestra Slovenská filharmónia traja poprední slovenskí klaviristi mladej generácie – Matej Arendárik, laureát mnohých medzinárodných interpretačných súťaží, Jakub Ćižmarovič, absolútny víťaz súťaže International Music Festa Ueda v japonskom Nagane  a Ladislav Fančovič, všestranný hudobník, ktorý svoju kreativitu uplatňuje aj v džeze.  Na programe sú tri Mozartove klavírne koncerty – pre jeden , dva a tri klavíry v naštudovaní bulharského dirigenta  Pavla Baleffa, šéfdirigenta Filharmónie v Baden-Badene.

Záverečné koncerty sú zostavené z diel Wolfganga Amadea Mozarta – na úvod zaznie predohra k opere Figarova svadba KV 492. Nasledovať budú tri Mozartove koncerty - Koncert pre klavír a orchester č. 20 d mol, KV 466, Koncert pre dva klavíry a orchester č. 10 Es dur, KV 365 a Koncert pre tri klavíry a orchester F dur, KV 242 Lodron.

Posledná dvojica symfonických koncertov sa uskutoční v stredu a vo štvrtok 12. a 13 júna o 19-tej.

Interpreti:
Slovenská filharmónia
Pavel Baleff dirigent
Marian Arendárik klavír
Jakub Čižmarovič klavír
Ladislav Fančovič klavír

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart
Figarova svadba, predohra k opere, KV 492
Koncert pre klavír a orchester č. 20 d mol, KV 466
Koncert pre dva klavíry a orchester č. 10 Es dur, KV 365
Koncert pre tri klavíry a orchester F dur, KV 242 Lodron

Cyklus: E Hudba troch storočí / 13.6.2019 - D Hudba troch storočí

-------

Vstup: 15€ / 12€