koncert
vážna hudba

Quasars Ensemble

Koncert s obmedzených počtom osôb - 50 sa bude vysielať online. / Popredný komorný súbor Quasars Ensemble prichádza s ďalšou sondou do sveta originálnych ansámblových kompozícií slovenských autorov. Napokon, tri výročia a dve jubileá ponúkajú priam ideálnu príležitosť k adekvátnej generačnej retrospektíve.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Myšlienkovým ťažiskom je monumentálne vokálno-inštrumentálne Tenebrae z pera Romana Bergera, ktorého kedysi veľmi výstižne nazval spisovateľ Ivan Kadlečík „filozofickým hudobníkom“.  Hudbou tlmočí pocity ľudského utrpenia a pochybnosti o ceste, akou sa náš svet uberá.
Popri diele deväťdesiatnika Romana Bergera zaznie na koncerte aj skladba nedávno zosnulého deväťdesiatnika Pavla Šimaia, pripomenieme si nedožité osemdesiate výročie narodenia večného rebelanta Juraja Beneša a analytického konštruktéra Jozefa Sixtu. Pestrú paletu zaujímavých diel dopĺňa skladba Musica Concertino banskobystrického osemdesiatnika Vojtecha Didiho.Quasars Ensemble
Ivan Buffa – umelecký vedúci, dirigent
Jozef Benci – bas

Program
Juraj Beneš – Préférence
Pavol Šimai – Oh! What a Row!  premiéra
Vojtech Didi – Musica Concertino
Jozef Sixta – Okteto
Roman Berger – Tenebrae

Celý program BHS

----------

Vstup: 20€
Miesto: Koncertná sieň SF

Vybrané komorné  aj symfonické koncerty budeme v priamom prenose vysielať na stránke stream.filharmonia.sk a na našom facebooku. Uvedomujeme si, že hudba a umenie vôbec je práve to, čo nás v týchto dňoch  môže povzbudiť a dodať nám silu. Keďže môžete prísť do Slovenskej filharmónie iba v obmedzenom počte, prídeme my k vám domov prostredníctvom online priestoru.  Sledujte nás v priamom prenose na stream.filharmonia.sk a FB SF.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor OZ Quasars. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.