vážna hudba

New England Conservatory Youth Philharmonic Orchestra

Ďalší z cyklu benefičných koncertov pre kampaň Na kolesách proti rakovine sa uskutoční vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v nedeľu 23. júna 2019 o 19.00 hod.  Vystúpi na ňom špičkový mládežnícky symfonický orchester New England Conservatory Youth Philharmonic Orchestra (USA) dirigent David Loebel.

Táto akcia sa konala v minulosti

Program:
George Whitefield Chadwick (1854 – 1931): Jubilee z cyklu Symfonické skice
Gustav Mahler (1860 – 1911): Totenfeier (Slávnosť mŕtvych)
Ludwig van Beethoven (1770 – 1827): Symfónia č. 5, op. 67 Osudová

----------
 

Vstupné na koncert je 5 €, resp. 3 € pre seniorov nad 62 rokov, mládež do 18 rokov a ZŤP. 


Koncert bude súčasťou podporných koncertov 17. ročníka kampane Na kolesách proti rakovine. Počas koncertu je možné prispieť dobrovoľným príspevkom na boj proti rakovine.

-----------

New England Conservatory Youth Philharmonic Orchestra
Mládežnícka filharmónia (YPO) bola založená v roku 1962 a je najstarším orchestrom na prípravnej škole v New England Conservatory. Skladá sa z 90 nadaných mladých hudobníkov vo veku od 14 do 18 rokov, ktorí sú každoročne vyberaní z viac ako 1000 uchádzačov. V nezvyčajnom a bohatom umeleckom partnerstve medzi mládežníckym orchestrom a konzervatóriom riadi YPO hudobný riaditeľ David Loebel, NEC Associate Director of Orchestras.
Šestnásť medzinárodných koncertných turné obohatilo divákov na štyroch kontinentoch a YPO získal povesť jedného z najlepších mládežníckych orchestrov na svete. V roku 2007 orchester koncertoval v niekoľkých veľkých mestách Číny a spolupracoval s mladými čínskymi hudobníkmi. Orchester hral vo viacerých svetových koncertných sálach, vrátane Santiago, Chile's Teatro Municipal, the Teatros Muncipal v Sao Paulo a Rio de Janeiro, Musikverein vo Viedni, či Harpa Concert Hall v Reykjaviku. Medzinárodné koncertné turné v Nórsku 2017 zahŕňalo koncerty v Oslo, Valdres, Bergene a Stavangeri.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Ars ante portas, o,z, . Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.