vážna hudba

Mozart, Saint-Saëns, Martinů, Smyth - zrušené

Český dirigent Leoš Svárovský je filharmonickému publiku dôverne známy. Tentokrát sa pod jeho vedením predstaví slovenský husľový virtuóz Dalibor Karvay.
Táto akcia sa konala v minulosti

Hudbou človek často a rád vyjadruje skryté emócie; hudbou sa však ten istý človek dokáže nadchýnať, hrať sa s ňou, tešiť sa z nej. Wolfgang Amadeus Mozart je takmer v každom diele prototypom hrajúceho sa génia. Camille Saint-Saëns sa u Mozarta mnohému podučil a okrem vznešených titulov ponúkal šarmantnú úžitkovú hudbu. Bohuslav Martinů bol takisto „mozartovcom“ a hudbu si vo všetkých skladbách doslova vychutnával pri nádhernej hre s jej pôvabmi. Anglická lady Ethel Smyth, nadšená sufražetka, takisto prispela ušľachtilou insitnosťou k hravým projektom.

Český dirigent Leoš Svárovský je filharmonickému publiku dôverne známy. Tentokrát sa pod jeho vedením predstaví slovenský husľový virtuóz Dalibor Karvay. Spolupracoval s umeleckými osobnosťami ako Alexander Rahbari či Julian Rachlin. Radek Baborák patrí k popredným hráčom na lesnom rohu. Počas svojej bohatej kariéry spolupracoval s dirigentmi ako Daniel Barenboim, Seiji Ozawa alebo Vladimir Akshenazy.

Interpreti:
Slovenská filharmónia
Leoš Svárovský dirigent
Dalibor Karvay husle
Radek Baborák lesný roh

Pogram:
Wolfgang Amadeus Mozart
Idomeneo, predohra k opere, KV 366
Koncert pre husle a orchester č. 4 D dur, KV 218

Camille Saint-Saëns - Koncertná skladba pre lesný roh a orchester, op. 94
Bohuslav Martinů - Sinfonietta La Jolla, H. 328
Ethel Smyth - Koncert pre husle, lesný roh a orchester

Cyklus: A, B Symfonicko-vokálny

---------

Vstup: 15€ / 12€