vážna hudba

Beethoven/Liszt, Ravel, Schumann

Druhý koncert cyklu Klavír a klaviristi v Malej sále SF pokračuje v utorok 10. decembra. Úspešný abonentný cyklus každoročne prináša koncerty laureátov významných medzinárodných klavírnych súťaží a koncertných umelcov, ktorí sú hosťami prestížnych pódií na celom svete.
Táto akcia sa konala v minulosti

Návštevníkom sa predstaví nemecký klavírny virtuóz Hinrich Alpers, víťaz Medzinárodnej súťaže                L. van Beethovena v Bonne.  

Na programe utorkového večera zaznie Beethovenova Piata symfónia Osudová v Lisztovej transkripcii, ktorou si Hinrich Alpers originálnym spôsobom pripomenie Beethovenovo 250. výročie narodenia. Program doplnia diela Maurca Ravela Gaspard de la nuit (Gašpar noci) a Roberta Schumanna Sonáta pre klavír č. 3 f mol, op. 14 Koncert bez orchestra.

Hinrich Alpers oplýva úžasnou zrelosťou a všestrannosťou. Jeho hra nikdy nie je povrchná, ale je plná mladíckej energie a úprimnosti. Študoval u Bernda Goetzkeho v Hannoveri a jeden rok strávil na Juilliard School v New York City v triede Jeroma Lowenthala. Dnes je sám vyhľadávaným pedagógom. Najskôr učil na Hochschule für Musik v Hannoveri, neskôr na všetkých troch hudobných vysokých školách v Berlíne, kde v súčasnosti žije: Universität der Künste, Hochschule für Musik Hanns Eisler a Barenboim-Said Akademie. Od roku 2007 je umelcom firmy Steinway.

Koncert sa uskutoční o 19.00 h.Interpreti:
Hinrich Alpers klavír

Program:
Ludwig van Beethoven / Franz Liszt - Symfónia č. 5 c mol, op. 67 Osudová

Maurice Ravel - Gašpar noci
Robert Schumann - Sonáta pre klavír č. 3 f mol, op. 14 Koncert bez orchestra

Cyklus: K klavír, klaviristi
Miesto: Malá sála SF

---------

Vstup: 12€