trh / gastro

Africké trhy

Bratislava 23. júna zažije atmosféru pravého afrického trhu. Virunga.cz totiž prvýkrát mieri na Slovensko a vezie vám zásobu toho najlepšieho exotického ovocia.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Príďte vyskúšať a nakúpiť epesné, diaľkami voňajúce ovocie (nielen) na nedeľný večer. Čo takto ochutnať tie najmaslovitejšie avokáda, najvoňavejšie mangá, najsladšie ananásy, najväčší jackfruit alebo najfarebnejší dragonfruit? 

Čo všetko tu nájdete? 
- Exotické ovocie z Afriky a Ázie - všetko od drobných farmárov, ktorí ho pre vás s láskou vypestovali, pozbierali a zabalili.
- Okrem čerstvého ovocia tu nájdete aj veľa toho sušeného na horúcom africkom slnku.
- Chýbať samozrejme nemôže ani voňavé korenie zo Zanzibaru.
- Tešiť sa môžete aj na skvelú kávu, oriešky a  špeciálnu čokoládu. A prídu aj čerstvé kakaové bôby.
- Ak vás prepadne hlad priamo na mieste, nasýtite sa bezkonkurenčným street food-om. Na menu sú grilované banány a ananásy, jackfruitové burgery alebo čerstvo vylisovaná šťava z cukrovej trstiny.

Vstupné zadarmo a platby kartou sa prijímajú. 
Kedy: 11:00-19:00

O organizátoroch
"Sme Virunga.cz, česko-ugandský food projekt, ktorý dováža tú najčerstvejšiu poľnohospodársku produkciu letecky, zo srdca Afriky. Podporujeme ugandských lokálnych farmárov a pestovateľov. Vykupujeme za férové ​​ceny a tešíme české (už i slovenské) srdcia tým najúprimnejším ovocím na svete. Pre viac informácií mrknite sem.