prednáška / diskusia

Singularch: Circolo-A

Čerstvé Ovocie a Archtung vás srdečne pozývajú na prezentáciu architektonického ateliéru Circolo-A z Janova. Súčasťou sprievodného programu bude aj diskusia na tému fotografia v architektúre.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Prednáška sa koná vrámci projektu Singularch. Singularch je sériou prednášok z oblasti architektúry a urbanizmu, presahujúc do medziodborových sfér. Od roku 2012 sa predstavili architekti a architektonické ateliéry: Ronald Rietveld (Rietveld Landscape, Amsterdam), Kersten Geers (Office Kersten Geers David Van Severen, Brusel), Raum (Nanntes), Fala (Porto), Bureau B+B (Amsterdam), Fakt (Berlín).
Druhé pozvanie prijali architekti Circolo-A (Janov). Ich tvorba bude určite inšpiratívna pre vás všetkých.

Súčasťou sprievodného programu bude aj diskusia na tému fotografia v architektúre, ktorá sa uskutoční nasledujúci deň. V tradičnom Archtung formáte "Ako sa to" budete diskutovať o fotografii v architektúre spolu s Lousy Auberom, Jonášom Verešpejom a ďalšími hosťami. Prednáška a diskusia sú súčasťou DAAF 2018 – Dni architektúry a filmu.

15.11.2018
Pisztoryho palác, 
18:00
Singularch: Circolo-A (Janov, IT) -Simone Ierardi a Valentina Penna
.
Prednáška ateliéru Circolo-A sa uskutoční v anglickom jazyku a vstup na podujatie je voľný.
Po prednáške pokračuje formát Clubovka, ktorej hosťom bude taliansky parfumér, alchymista Alessandro Gualtieri pôsobiaci v Amsterdame.
16.11.2018
Pisztoryho palác, 
18:00
Ako sa to: Fotografia v architektúr: Lousy Auber a Jonáš Verešpej
---------------------------------
Circolo- A-  Citlivá pozornosť k prostrediu a ľudskej mierke 
"Našou najväčšou ambíciou je nielen zapadnutie, ale aj obohatenie kontextu. Pozorovať ho, rešpektovať, a zároveň do istej miery s ním experimentovať nám prináša výsledok v avantgardnej no stále ľudskou mierkou uchopenej forme."
Mladý taliansky architektonický ateliér založili v roku 2015 v Janove Simone Ierardi, Gabriele Molinelli a Valentina Penna. Kolektív sa zaoberá tvorbou rôznorodej mierky od interiéru až po verejný priestor. Každý projekt, reprezentovaný charakteristickým precíznym talianskym prístupom k prostrediu a detailu je výsledkom neustáleho pozorovania,  výskumu a experimentovania.
Circolo-A zároveň kolaboruje s profesiami rôznorodých disciplín, v snahe riešiť nové možnosti transformovania priestorov najmä cez súťaže, workshopy a výstavy (Doesn't take that much, Genoa-Rotterdam 2015). Tím sa zúčastnil viacerých súťaží ako Aaa architetticercasi 2015 (projekt Epiciclo, 1.miesto), rozsiahlý medzinárodný open call MH-17 memorial (The Invisible Line, s výberom do top 50), alebo aj Europan 13,14 a ďalšie iné.