prednáška / diskusia

Silá Lásky a prijatia

Tulku Lobsang v Bratislave. Tibetský duchovný vodca, 8. reinkarnácia tibetského lámu Nyentse
Budhistický majster, učiteľ, lekár tradičnej tibetskej medicíny a astrológ.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Najdôležitejšou skúsenosťou nášho života je prežiť čistú lásku. Vďaka tejto skúsenosti bude mať náš život zmysel a stane sa vzácnym pokladom. Láska otvára naše čakry a je najlepšou silou na porazenie ega. Len cez prežívanie bezpodmienečnej, všeobjímajúcej lásky sme schopní vniesť do života aj skutočné súcitenie. To je cesta ku všetkým vnímajúcim a cítiacim tvorom – dôvera, úcta, láska. Výsledkom takej cesty je prianie venovať život blahu všetkých a zmierniť utrpenie vo svete. Láska nám dá silu riadiť a zvládať svoj život, prijať aj zložité a ťažké životné situácie bez zúfania. Sila lásky je základom uplatnenia duchovna v každodennom živote. Je našou vnútornou silou, prúdi a vzniká hlboko v našom vnútri. Avšak ako rastie naše ego, čím viac sa s ním stotožňujeme, tým viac potláčame lásku negatívnou emóciou. Bez lásky nie sme schopní vidieť krásu človeka, prírody, predmetu či miesta. Keď sa naučíme precítiť ten úžasný dar hlboko v sebe, bezpodmienečnú, čistú lásku, precítime aj hlboké, nepodmienené šťastie.

Cez lásku získame aj silu prijatia. Prijatie, pochopenie, akceptovanie je cestou k zníženiu utrpenia. Väčšina ľudí si myslí, že prijať vonkajšie okolnosti, problémy, prekážky navýši ich utrpenie. Opak je pravdou. Kým ich nepríjmeme ako cestu, nevieme ich prekonať. Ich popieranie je často naviazané na ego. Silné ego vedie k silným negatívnym emóciám. Sila prijatia a lásky je cestou k súciteniu a šťastiu.
Viac info.

Cena 185,- € (vrátane 2 obedov a občerstvenia cez prestávky)
V prípade záväzného prihlásenia a uhradenia sumy do 31.1.2019 zľavnená cena 170 eur
Rezervácia lístkov e-mailom na maitri@maitri.sk (platná po uhradení sumy)
Telefonicky na 00421 904 755 150
Uveďte vždy Vaše meno, mailový kontakt a požiadavku na počet rezervovaných lístkov
Priamo pred podujatím (vzhľadom k limitovanej kapacite, nie je zaručená dostupnosť lístkov)

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Janka Sušková. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.